کد خبر: 100157
A

وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن از برگزاری جلسه دادگاه تجدید نظر متهمان ردیف دوم و سوم این پرونده خبر داد.

به گزارش دیده بان ایران؛ رسول کوهپایه زاده درباره آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن گفت: جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان ردیف دوم و سوم پرونده؛ همسر و خواهر محکوم پرونده -فرهاد زاهدی‌فر- امروز در شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی مسعودی مقام  برگزار شد.

وی افزود: در جلسه رسیدگی مواردی که  به وکالت از موکلین به استحضار دادگاه محترم رسید، توجه به نقش مهم و اساسی و موثر متهم ردیف دوم به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت بازرگانی آریو پرگاس آیلین (سکه ثامن)  در عملیات مجرمانه بود و وجوه و اموال غیرمنقولی که از این راه متهم من غیر حق تصاحب کرده بود و نقش موثر ایشان در  انتقال و از دسترس خارج شدن میلیاردها تومان پول متعلق به شکات و مالباختگان در کشور ترکیه بود.

کوهپایه زاده تصریح کرد: دادگاه سوالات لازم را جهت کشف حقیقت و احراز واقعیت از متهم به عمل آورد که کمک شایانی کرد به آشکار شدن دفاعیات بلاوجه و تناقضاتی که متهم نتوانست پاسخ قانونی و محکمه پسند را در این خصوص ارائه کند.

وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن افزود: با توجه به اینکه رای دادگاه بدوی معاونت در کلاهبرداری را برای متهم احراز کرده و به مجازات قانونی محکوم کرده؛ اعتراض ما به رای دادگاه نخستین از این باب بود که اقدامات و افعال مجرمانه متهم مصداق مشارکت در کلاهبرداری است.

وی در پایان گفت:  جلسه اول خاتمه پیدا کرد و جلسه بعدی رسیدگی متعاقباً تعیین و ابلاغ خواهد شد.

براساس این گزارش  کوهپایه زاده ۱۲ شهریور ماه از تعیین وقت رسیدگی به اتهامات متهمان ردیف سوم و چهارم پرونده، در شعبه ۱۰۶۴ دادگاه کیفری دو تهران در ۲۴ ابان ماه سال جاری خبر داد و گفته بود که  در مرحله دادسرا نسبت به دو متهم که از طراحان سایت سکه ثامن بوده‌اند، قرار منع تعقیب صادر شده بود که به وکالت از موکلین و شکات پرونده نسبت به قرار منع تعقیب اعتراض کردم و اعتراض پذیرفته و قرار منع تعقیب نقض و  دستور جلب به دادرسی صادر شد.

وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن ۱۴ مهرماه ۹۹ از محکومیت متهمان ردیف دوم و سوم (همسر و خواهر متهم اصلی پرونده) به حبس و پرداخت جزای نقدی خبر داد.  

اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه ۲۴ دی ماه سال ۹۸ در نشست خبری از محکومیت متهم اصلی  پرونده سکه ثامن به ۱۵ سال حبس خبر داده بود.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر