کد خبر: 100863
A
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان خبر داد:

فاضل عبیات معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان: در کارگروه کاهش آلودگی هوا، نسبت به توزیع سوخت غیراستاندارد هشدار داد و گفت: میزان گوگرد در برخی جایگاه‌های بنزین استان خوزستان تا بیش از ۱۰ برابر استاندارد گزارش شده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ کارگروه کاهش آلودگی هوای خوزستاندر سالن جلسات اداره کل بحران استانداری، برای بررسی عوامل آلایندگی هوای استان در ماه‌های اخیر تشکیل شد. در این نشست علاوه بر بررسی وضعیت کیفیت سوخت در استان، شرایط صنایع آلاینده همچون شرکت نیشکر، شرکت فولاد خوزستان و شرکت کربن بررسی و آغاز طرح L.E.Z در اهواز در راستای قانون هوای پاک نیز اعلام شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان در این نشست، نتایج نمونه گیری‌های بنزین از جایگاه‌های سوخت را نگران کننده دانست و گفت: میزان گوگرد در بنزین برخی جایگاه‌های نمونه برداری شده تا بیش از ۱۰ برابر استاندارد است که این مساله هشداری برای همه ماست.

فاضل عبیات افزود: بر اساس گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست، کیفیت نامناسب سوخت سهم بسزایی در آلودگی هوای اهواز دارد و پایش و نظارت این حوزه باید بیشتر شود.

همچنین مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با انتقاد از کیفیت سوخت در استان، گفت: یکی از عوامل اصلی آلودگی هوای اهواز در ماه‌های گذشته استاندارد نبودن سوخت مصرفی بوده است که انتظار داریم با توجه به شرایط خوزستان، سوخت استاندارد تامین شود.

اشرفی با بیان اینکه پایش‌ها بالا بودن میزان گوگرد در سوخت عرضه شده را نشان می‌دهد، افزود: برخی مراکز عرضه سوخت استان به صورت اتفاقی سنجش و نمونه‌گیری شده که میزان گوگرد در همه این نمونه‌ها بیش از حدمجاز و بین ۲ تا ۱۲ برابر استاندارد بوده است.

او با اشاره به اینکه در بیشتر جایگاه‌های سوخت اهواز بنزین معمولی توزیع می‌شود، افزود: با توجه به توقف سه چهار ماهه عرضه در پالایشگاه آبادان، بنزین یورو۴ برای اهواز از اراک تامین می‌شود.

وی اضافه کرد: در حالی که در اهواز هنوز بنزین با استاندارد یورو۴ توزیع نمی‌شود، اما اکنون مصرف بنزین یورو۴ منسوخ شده و در اروپا استاندارد یورو۵ و ژاپن استاندارد یورو۶ را مبنا قرار داده است.

 
 
 
 
 
 
 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر