کد خبر: 102137
A

عضو شورای شهر تهران با اشاره به احتمال ورود کشور به پیک چهارم کرونا، گفت: در حال حاضر اصلاً شاهد فاصله گذاری اجتماعی در مترو و اتوبوس ها نیستم و به شهرداری در این باره تذکر می دهم.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت نظری در تذکر پیش از دستور خود خطاب به شهردار دو تذکر داشت.

وی در تذکر اول افزود: موضوع مناسب سازی و احداث مسیرهای دوچرخه در معابر که متاسفانه علی رغم اینکه یکی از اتفاقات خوبی در مدیریت شهری پنجم بوده اما به دلیل ناهماهنگی بین ستاد و مناطق مشکلاتی برای مردم پیش می‌آید و موانعی را برای تردد ایجاد می‌کند.

نظری ادامه داد: استفاده از مسیر پیاده رو برای مسیر دوچرخه در راستای شعار انسان محوری خواسته‌ایم تردد خودرو را محدود کنیم اما عملاً مسیر پیاده رو کوچک‌تر کرده‌ایم هرچند این اتفاق در همه شهر تهران نیست اما در بسیاری از مسیرها اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه مسیرهایی که برای نابینایان هم مناسب سازی شده بود برای دوچرخه استفاده شده است، اظهار داشت: این شرایط در مناطق مرکزی شهر بیشتر به چشم می‌خورد.

عضو شورای شهر تهران در تذکر دوم خود به عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مترو اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه احتمال این است که وارد پیک چهارم شیوع کرونا شویم و اگر احتیاط نکنیم، که شاهد افزایش تقاضا می‌شویم و هم مترو و هم اتوبوسرانی نسبت به فاصله گذاری دقت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: در حال حاضر اصلاً شاهد فاصله گذاری اجتماعی در مترو و اتوبوس نیستم و به همین دلیل به معاونت حمل و نقل، شرکت مترو و سازمان اتوبوسرانی تذکر می‌دهم.

منبع: مهر

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر