کد خبر: 105228
A

رئیس قوه قضاییه گفت: باید تا آنجا که امکان دارد هزینه‌های مردم را کم کرد. نباید شرایط به نحوی باشد که کار آن فردی که پولی برای عریضه‌نویسی ندارد انجام نشود. توصیه می‌کنم مسئولان و روسای مجتمع‌ها و واحدهای قضایی در میان مردم ارباب رجوع حضور پیدا کنند و مشکلاتشان را پیگیری کنند.

به گزارش دیده بان ایران؛ سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه، صبح امروز شنبه (۲۱ فروردین) به صورت از پیش اعلام نشده با حضور در دادگستری شهرستان بهارستان از شعب کیفری، حقوقی و مدنی این دادگستری بازدید کرد.

 

رئیس قوه قضاییه در جریان این بازدید به گفت‌وگو با کارکنان این مجتمع قضایی، ارباب رجوع و وکلا پرداخت و در برخی موارد دستورات لازم را جهت حل مشکلات مردم صادر کرد.

 
 

رئیسی ضمن انتقاد از اجبار کردن مردم برای آوردن مجدد مدارک و گواهی‌های بانکی جهت استفاده در پرونده جدید گفت: فردی که یک بار مدارک و گواهی‌های بانکی خود را به دادگستری ارائه داده، نباید برای راه‌اندازی پرونده جدید خود مجددا هزینه‌ای متحمل شود تا همان مدارک قبلی را به دادگستری ارائه دهد؛ در اینگونه موارد باید از همان مدارک تهیه شده در پرونده قبلی استفاده شود.

 

رئیس قوه قضاییه گفت: باید تا آنجا که امکان دارد هزینه‌های مردم را کم کرد. نباید شرایط به نحوی باشد که کار آن فردی که پولی برای عریضه‌نویسی ندارد انجام نشود.

 

رئیس قوه قضاییه ضمن توصیه به مسئولان و روسای مجتمع‌ها و واحدهای قضایی به حضور در میان مردم ارباب رجوع و پیگیری مشکلات و گرفتاری‌های آنها گفت: تنها ذکر خدا ما را به خداوند متعال نزدیک نمی‌کند بلکه پیگیری و حل مشکلات مردم، زمینه‌ساز نزدیک کردن ما به خداوند متعال است.

 

رئیسی در پایان با اشاره به وظیفه ذاتی دادگستری که همان «رفع ظلم» است، خاطرنشان کرد: آن مَردی که اجازه دیدن فرزند را به مادر نمی‌دهد «ظالم» و «بی‌رحم» است و دادگستری که مسئولیت رفع ظلم را برعهده دارد باید با اقدامات قانونی خود اجازه انجام چنین ظلمی را ندهد.

 

گفتنی است در جریان این بازدید، «غلامحسین اسماعیلی» سخنگوی قوه قضاییه و «محمدجواد حشمتی مهذب» رئیس کل دادگستری استان تهران، رئیس قوه قضاییه را همراهی می‌کردند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر