کد خبر: 105245
A

رئیس بیمارستان حضرت معصومه (س) قم اعلام کرد: ۳۵ کودک مشکوک به کرونا تا روز گذشته در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش دیده بان ایران؛ دکتر تفرّجی در همین رابطه ظهار داشت: با ورود استان قم به موج چهارم کرونا، متاسفانه شاهد افزایش مراجعه کودکان با علائم کرونا که غالبا هم گوارشی است به بیمارستان کودکان حضرت معصومه(س) هستیم.

او گفت: تنها روز گذشته ۱۰ کودک مشکوک به کرونا به بیمارستان مراجعه کرده و بستری شدند.

رئیس بیمارستان حضرت معصومه (س) خاطرنشان کرد: طبق آمار، تا روز گذشته بالغ بر ۳۵ کودک مشکوک به کرونا در این بیمارستان بستری شدند که عمدتا زیر ۱۴ سال هستند.

او با اشاره به تعطیلی مدارس عنوان کرد: برگزاری آنلاین کلاس های درس به این معنا نیست که دانش آموزان در کوچه و خیابان رها شده و در ساعات غیردرسی مشغول بازی در کوچه شوند و یا با خاطری آسوده به مسافرت و دورهمی های خانوادگی بروند.

تفرجی خاطرنشان کرد: هر کودک می تواند ناقل ویروس بوده و با توجه به سرعت سرایت بیماری در نوع جهش یافته که در استان در چرخش است، ده ها نفر را مبتلا به کرونا کند.

رئیس بیمارستان حضرت معصومه (س) تاکید کرد: کودکان ناقلان بسیار خطرناکی هستند که می توانند ویروس را به سالمندان و بزرگسالان منتقل کنند.

او از والدین خواست: نهایت مراقبت و دقت در رفت و آمد دانش آموزان و حتی کودکان غیردانش آموز را داشته و نظارت سختگیرانه تری بر روی آنها بویژه در زمینه استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و شستن مرتب دست ها داشته باشند.

منبع: شفقنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر