کد خبر: 108327
A

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نقده از اطفای حریق در تالاب سولدوز - یکی از تالاب‌های اقماری پارک ملی دریاچه ارومیه - خبر داد.

به گزارش دیده بان ایران؛ اکبر محمدیان گفت: حادثه آتش‌سوزی روز گذشته (۳۰ اردیبهشت ماه) در تالاب سولدوز رخ داد که با همکاری واحدهای آتش‌ نشانی، نیروهای نظامی و ماموران محیط زیست، آتش‌سوزی طی روز گذشته اطفا شد.

وی ادامه داد: متاسفانه در جریان این آتش‌سوزی حدود ۶ هکتار از عرصه حساس تالاب سولدوز دچار حریق شد. این عرصه جزو تالاب‌های اقماری پارک ملی دریاچه ارومیه است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نقده با انتقاد از برگزاری مانور نظامی (سپاه پاسداران) در این منطقه تاکید کرد: مانورهای نظامی باید در مناطقی برگزار شوند که حداقل خسارت را به‌ دنبال داشته داشته باشند.

به گفته محمدیان، آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی به‌ویژه تالاب‌ها از مهمترین تهدیدات زیست محیطی است و سالانه خسارت فراوانی به پوشش گیاهی و جانوری منطقه وارد می‌کند. از سویی دیگر همزمانی آتش‌سوزی با فصل تخمگذاری و جوجه آوری پرندگان یک معضل جدی زیست محیطی در منطقه است و نیاز به همکاری مردم، مسئولان شهرستانی و استانی دارد.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر