کد خبر: 108510
A

رئیس پلیس راهور پایتخت گفت: قطعی برق در سطح معابر و چهارراه ها موجب سردرگمی رانندگان، افزایش تصادف، اختلال در نظم شهری و وضعیت ترافیکی می شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ سردار محمد حسین حمیدی رئیس پلیس راهور پایتخت به موضوع قطعی برق نامنظم در سطح معابر و چهار راهها و تقاطع های شهر تهران اشاره و اظهار داشت: قطع برق و کم شدن دید رانندگان باعث شده آمار تصادفات خسارتی و جرحی در سطح شهر تهران بالا برود.

وی تصریح کرد: با توجه به قطعی برق در تقاطع ها و چهارراهها علاوه بر سردرگمی رانندگان در عبور از محل، تعداد تصادفات در این مقاطع نیز به همین واسطه افزایش یافته است و امکان بروز تصادفات شدید و خسارت به خودروها تا حد زیادی افزایش یافته و وجود دارد.

سردار حمیدی ادامه داد: قطعی برق باعث نابسامانی در تقاطع ها، اخلال در نظم شهری و وضعیت ترافیکی نامناسب در پایتخت شده است و نگرانی برای پلیس را حاصل شده که از همین جا از مسئولین خواهشندیم که از قبل قطعی برق در محل و منطقه ای ، به پلیس راهور خبر و اطلاع دهند تا تدابیر لازم در خصوص تامین نیرو در تقاطع و ایجاد نظم ترافیکی در محل به واسطه قطعی چراغ ها اندیشیده شود .

سردار حمیدی بیان داشت : رانندگان نیز‌ باید در این موارد تردد را مدیریت کرده و به رفع مشکل کمک کنند چرا که حتی اگر مأمور راهنمایی هم در تقاطع باشد در شرایط قطعی برق نمی تواند تقاطع نابسامان را بدرستی مدیریت کند؛ اگر قرار باشد برق تقاطع‌ها قطع باشد باید حداقل چهار مأمور راهور در هر تقاطع حاضر شوند و عملاً این کار برای پلیس با حجم بالای تردد ها و معابر بسیار امکانپذیر نیست.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت : امیدواریم این مشکل و قطع نامنظم برق تقاطع ها و معابر شهر تهران قبل از شروع فصل تابستان حل شود چون قطعا در بحث انضباط شهری با مشکلات جبران ناپذیری مواجه خواهیم بود .

منبع: فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر