کد خبر: 108863
A

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: ممکن است بین هر پیک ویروسی ۴ تا ۸ هفته فاصله باشد. هنوز پیک چهارم تمام نشده و در برخی استان ها در جریان است و در برخی استان ها نیز تازه ممکن است شروع شده باشد لذا برای پیک پنجم هنوز زود است.

به گزارش دیده بان ایران؛ مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به وضعیت کرونا گفت: پیک پنجم به زودی شیوع پیدا نمی کند اما این موارد عنوان می شود تا مردم ساده انگاری نکنند و دوباره به مسافرت شمال بروند.

وی ادامه داد: ممکن است بین هر پیک ویروسی ۴ تا ۸ هفته فاصله باشد. هنوز پیک چهارم تمام نشده و در برخی استان ها در جریان است و در برخی استان ها نیز تازه ممکن است شروع شده باشد لذا برای پیک پنجم هنوز زود است.

مردانی با اشاره به برگزاری انتخابات گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا دستور العمل هایی درباره رعایت پروتکل های بهداشتی درباره انتخابات داده است که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و موارد بهداشتی در فضای باز برگزاری انتخابات آزاد است اما در مکان های سر بسته ممنوع است که به احتمال زیاد این موارد کم رعایت می شود و تجربه قبلی نشان داده هر چقدر تاکید شود مردم کمتر رعایت می کنند.

منبع: مدارا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر