کد خبر: 111320
A

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری اعضای باند سرقت کارت سوخت خبر داد.

به گزارش دیده بان ایران؛ سرهنگ کارآگاه نجفی در تشریح خبر فوق اظهار داشت: پرونده ای با موضوع سرقت کارت سوخت از شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران به اداره هفدهم پلیس آگاهی ارجاع شد که محتویات پرونده حاکی از آن بود که شاکی پس از تعویض پلاک خودرویش منتظر کارت سوخت خود بوده ولی با گذشت چند ماه با مراجعه به اداره پست به وی اعلام می‌شود که شما کارت سوخت خودرو را براساس «رسید» تحویل گرفته اید درصورتی که هیچ کارتی تحویل شاکی نشده بود.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تصریح کرد: کارآگاهان با بررسی وضعیت کارت سوخت متوجه می شوند کارت مورد نظر در یکی از جایگاه های سوخت تهران در حال استفاده است که با مراجعه به محل مورد نظر شخص استفاده کننده و مسئول وی بازداشت شد.

نجفی ادامه داد: متهمان در بررسی های پلیسی، اظهار داشتند که شخصی بنام بهزاد که در یکی از مناطق پست مشغول به کار است کارت های سوخت را برایمان می آورد و با فروش سهمیه، پول حاصله را بین خودمان تقسیم می کردیم.

وی گفت: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و با هماهنگی بازپرس پرونده، بهزاد را دستگیر کرده که در بازرسی از مخفیگاه وی تعداد ۱۰ فقره کارت سوخت دیگر نیز کشف و متهم به همراه اموال مکشوفه به اداره هفدهم این پلیس انتقال یافت‌.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی خاطرنشان کرد: بهزاد پس از انتقال به پلیس آگاهی اعتراف کرد که با جعل رسید مالکان، کارت سوخت آنها را سرقت کرده و به جایگاه دار پمپ بنزین داده و سوخت سهمیه را به خودروهای دیگر می فروختند.

سرهنگ نجفی گفت: با صدور قرار قانونی، تحقیقات تکمیلی برای کشف سایر جرائم احتمالی ادامه دارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر