کد خبر: 122780
A

معاون عمرانی استاندار اصفهان گفت: پیرو پایداری هوای استان و افزایش آلایندگی‌ها به منظور پیشگیری از آلودگی بیشتر در کلانشهر اصفهان و ۱۰ شهرستان استان اصفهان فعالیت آموزش حضوری تمام سطوح آموزشی اعم دولتی، غیر دولتی و مدارس چهارشنبه و پنجشنبه تعطیل است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ مهران زینلیان معاون عمرانی استاندار اصفهان، با اشاره به برگزاری جلسه آلودگی هوا با مسئولان متولی این استان با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده پس از اوج گیری آلودگی هوا دراصفهان به تسنیم گفت: پیرو پایداری هوای استان و افزایش آلایندگی‌ها و همچنین پدیده اینورژن در شهر اصفهان متأسفانه با پدیده آلاینده‌ها در شهر اصفهان مواجه بودیم و همین موضوع منجر شد که کمیته اضطراری آلودگی هوا در استانداری تشکیل شود.

وی افزود: در راستای پیشگیری از آلودگی بیش از پیش هوا مصوباتی اتخاذ شد و تعطیلی فعالیت آموزشی حضوری در تمام سطوح آموزشی اعم از دولتی، غیردولتی، مدارس استثنائی، مهدکودک‌ها، آموزشگاه‌های زبان و علمی آزاد در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 24 و 25 آذرماه در شهرهای اصفهان، شاهین شهر، خمینی شهر، دولت آباد، زرین شهر، مبارکه، فلاورجان، کاشان، آران و بیدگل و نجف آباد مصوب شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تصریح کرد: تعطیلی فعالیت‌های آموزشی حضوری مراکز آموزشی عالی، دانشگاه‌ها، مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در شهرهای مذکور و اجرای طرح زوج و فرد از درب منزل از ساعت 8 صبح تا 21 شب نیز از دیگر مصوبات این جلسه به شمار می‌رفت.

وی خاطرنشان کرد: تشدید برخورد و اعمال قانون با انواع وسایل نقلیه دودزا و فاقد معاینه فنی در شهرهای اعلام شده و توقف فعالیت عمرانی توأم با آلودگی نظیر خاکبرداری، خاک‌ریزی در شهر اصفهان و شهرهای اعلام شده نیز از جمله دیگر مصوبات این جلسه بود.

زینلیان تصریح کرد: تعطیلی کامل واحدهای سنگ‌شکن و سنگ‌کوبی پیرامون شهر اصفهان و شهرهای اعلام شده و ممنوعیت فعالیت ورزشی در فضای باز در پارک‌ها، بوستان‌ها، ایستگاه‌های ورزشی از دیگر مصوبات به‌شمار می‌رفت.

وی افزود: همچنین مقرر شد مدیران در صدور مجوز دورکاری برای کارمندان موسسات دولتی و غیردولتی، کارکنان دارای بیماری‌های خاص و زمینه و خانم‌های باردار همکاری لازم را صورت دهند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر