کد خبر: 124561
A

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده حبیب فرج‌الله چعب ملقب به حبیب اسیود، سرکرده گروهک تروریستی حرکت النضال دقایقی پیش در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی افشاری آغاز شد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده حبیب فرج‌الله چعب ملقب به حبیب اسیود، سرکرده گروهک تروریستی حرکت النضال دقایقی پیش در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی افشاری آغاز شد.

بر اساس کیفرخواست صادره، اتهام وی اداره و سرگروهی گروه تروریستی «حرکه النضال العربی لتحریرالاحواز» و طراحی و اجرای عملیات‌های بمب‌گذاری و تروریستی متعدد در استان خوزستان از جمله حمله به مردم اهواز در جریان رژه هفته دفاع مقدس در سال ۹۷ است که منجر به شهادت ۲۵ نفر از شهروندان اهوازی شد.

بمب‌گذاری در اداره مسکن و شهرسازی اهواز، عملیات بمب‌گذاری در سازمان برنامه و بودجه اهواز، بمب‌گذاری در اداره محیط زیست، بمب گذاری انتقال خط لوله‌های نفت، بمب گذاری در محور انتقال نفت آبادان به اهواز و ماهشهر، بمب گذاری در فرمانداری دزفول و آبادان، بمب‌گذاری در بانک سامان اهواز و برنامه‌ریزی برای بمب‌گذاری در دادگستری اهواز از اهم موارد تفهیم شده به این متهم در کیفرخواست است.

«چعب» طی سال‌های اخیر تابعیت سوئد را اخذ کرده و در این کشور اروپایی سکونت داشته است و از همان جا اقدام به طراحی اقدامات تروریستی و جدایی طلبانه خود می‌کرده.

photo_2022-01-18_09-30-50

photo_2022-01-18_09-36-22

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر