کد خبر: 124574
A

صبح امروز مهدی محمودیان زندانی سیاسی، به دلیل اجبار بر پوشیدن لباس زندان برای حضور در دادگاه، حاضر به حضور در دادگاه نشد. بر اساس خبر از پیش اعلام شده صبح امروز قرار بود تا دادگاه وی به همراه آرش کیخسروی برگزار شود.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ صبح امروز مهدی محمودیان زندانی سیاسی، به دلیل اجبار بر پوشیدن لباس زندان برای حضور در دادگاه، حاضر به حضور در دادگاه نشد.  بر اساس خبر از پیش اعلام شده صبح امروز قرار بود تا دادگاه وی به همراه آرش کیخسروی برگزار شود. 

به این ترتیب دادگاه تنها با حضور آرش کیسخروی که مدتی پیش با قید وثیقه از زندان آزاد شده بود در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب برگزار شد. نکته آنکه این دادگاه که قرار بود علنی برگزار شود، در عمل و با طرح مساله کمبود جا با حضور متهم و وکلای او برگزار شود و تعدادی از همراهان و خبرنگاران که در محل حاضر شده بودند اجازه حضور در داگاه نیافتند.

طبق بخشنامه اخیر سازمان زندان‌ها  قرار بود تا زندانیان سیاسی و مطبوعاتی با لباس شخصی و بدون دست بند و پابند به خارج از زندان منتقل شوند که بر اساس شنیده های امتداد، صبح امروز زندان اوین در خصوص مهدی محمودیان حاضر به رعایت این بخش نامه نشده و دستور به پوشیدن لباس زندان به او داده شد. محمودیان نیز که پیشتر حاضر به پذیرفتن این دستور نشده و با ارجاع به آیین نامه سازمان زندان ها از آن استنکاف می کرد، مجددا در دادگاه حضور نیافت

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر