کد خبر: 129610
A

در ماده 669 قانون مجازات اسلامی آمده است: "هر گاه کسی دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی یا شرفی یا مالی و یا به افشاء سری نسبت به خود یا بستگان او نماید،‌ اعم از اینکه به این واسطه تقاضای وجه یا مال یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده یا ننموده باشد به مجازات شلاق تا (۷۴) ضربه یا زندان از دو‌ماه تا دو سال محکوم خواهد شد."

به گزارش دیده بان ایران؛ به دنبال انتشار ویدیوهایی از سوی حامیان امام جمعه مشهد و تهدید منتقدان سیداحمد علم الهدی به برخورد؛ سیدعلی مجتهدزاده وکیل دادگستری در توییترش نوشت:

تهدید حامیان آقای علم‌الهدی به اعمال خشونت فیزیکی علیه منتقدان ایشان مصداق جرم ارعاب ماده ۶۶۹ق.م.ا و مستحق پیگیری قضایی و مجازات است. دلیل سکوت دستگاه قضایی چیست؟ خصوصا که لیدر تهدیدکنندگان، سابقه هدایت حمله مجرمانه و ضدامنیتی و البته رسیدگی نشده به سفارت عربستان را هم دارد.

گفتنی است در ماده 669 قانون مجازات اسلامی آمده است: "هر گاه کسی دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی یا شرفی یا مالی و یا به افشاء سری نسبت به خود یا بستگان او نماید،‌ اعم از اینکه به این واسطه تقاضای وجه یا مال یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده یا ننموده باشد به مجازات شلاق تا (۷۴) ضربه یا زندان از دو‌ماه تا دو سال محکوم خواهد شد."

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر