کد خبر: 130965
A

ذبیح الله خداییان سخنگوی قوه قضائیه صبح امروز نکاتی را درباره حکم داماد و برادرزاده مرحوم هاشمی شاهرودی اعلام کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ ذبیح الله خداییان سخنگوی قوه قضائیه صبح امروز در رابطه با آخرین وضعیت پرونده بانک سرمایه و محمد امامی  گفت: در خصوص بانک سرمایه پرونده های متعددی تشکیل شد و برخی منتهی به صدور حکم قطعی و اعلام شدند.  اخیرا  پرونده  منتهی به صدور حکم قطعی شده و کسانی که تحت تعقیب اند مجموعا به  ۱۷۰ سال محکوم شدند.  در این رابطه محمد امامی به جرم اخلال کلان در نظام اقتصادی به ۲۰ سال حبس و رد مال، انفصال از خدمات دولتی، سید احمد هاشمی شاهرودی (داماد و برادرزاده مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی) به ۱۰ سال حبس و رد مال، شهاب الدین قندالی به جرم معاونت در اخلال در نظام اقتصادی به  ۱۲ سال و ۶ ماه حبس محکوم شدند. 

گفتنی است محمود صادقی با انتشار یک گزارش محرمانه در سال 99 درباره شراکت داماد آیت الله شاهرودی با سیدمحمد امامی با اشاره به شراکت محمد امامی و سید احمد هاشمی شاهرودی، برادرزاده و داماد محمود هاشمی‌ شاهرودی، رئیس پیشین مجمع تشخیص مصلحت، خبر داد که شرکت‌های این دو نفر در طول سال‌های ۹۱ تا ۹۳، موفق به دریافت ۳۲۷ میلیارد تومان وام از بانک سرمایه‌ شده‌اند.

در بخش دیگری از گزارش محرمانه صادقی به خرید املاک واقع در لواسان، شمیران و خیابان فرشته متعلق به بانک سرمایه به ارزش بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۲ توسط احمد هاشمی شاهرودی و محمد اشاره شده بود که در ادامه آن اضافه شد: این دو خریدار تا سال ۹۵، برخی از چک‌هایی که برای خرید این املاک داده بودند را پاس نکرده‌اند و پس از مدتی این املاک را «با چند برابر قیمت» برای تهاتر بدهی خود به بانک سرمایه فروخته‌اند.

این گزارش در این مورد به طور مشخص به یک ملک واقع در لواسان اشاره کرده است که این دو نفر در سال ۹۲ به مبلغ ۷۲ میلیارد تومان از بانک سرمایه خریده‌اند و در سال ۹۴ همان ملک را در قالب یک تهاتر و برای پرداخت بدهی‌های خود به قیمت ۲۰۰ میلیارد تومان به بانک سرمایه فروخته‌اند.

منبع: دیده بان ایران

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر