کد خبر: 138595
A

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان بندر انزلی با اشاره به مهار شدن بخش اعظمی از آتش در تالاب بین المللی انزلی، گفت: با حضور تیم‌های امدادی و آتش‌نشانی و بازگشایی مسیرها، خط آتش در تالاب بین المللی انزلی مهار شده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ محمد پورخوش‌سعادت، دقایقی پیش در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با توجه به وزش باد شدید امکان افزایش و سرایت حریق وجود دارد، اظهار کرد: با توجه به شدت آتش‌سوزی همه دستگاه‌ها از جمله آتش نشانی، هلال احمر، سپاه و بسیج پای کار بوده و با تأکیدات استاندار مبنی بر اطفای سریع حریق، بالگردهای اطفای حریق از تهران به محل حادثه اعزام شده است.

وی با اشاره به چرایی تأخیر چندین ساعته از حضور بالگردهای اطفاء‌حریق در تالاب بین‌المللی انزلی تصریح کرد: دیروز در شهرستان لاهیجان هم با حجم وسیعی از آتش مواجه بودیم و بالگردها برای اطفاء‌حریق در محل حضور داشته و اوایل روز گذشته به تهران برگشته بودند ولی بلافاصه و پس از صحبت استاندار گیلان با وزیر کشور، این‌دو بالگرد در گیلان حضور یافته که در حال آبگیری هستند، هر چند آتش تا حد زیادی اطفا شده است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان بندر انزلی از بررسی و احتمال عمدی بودن ایجاد حریق در تالاب بین المللی انزلی خبر داد و افزود: در سنوات گذشته اغلب علت آتش‌سوزی عمدی و به منظور تصرف اراضی اطراف تالاب بوده است لذا تیم‌های کارشناسی دستگاه قضایی و یگان حفاظت محیط زیست در منطفه حضور داشته و در حال بررسی هستند هر چند افرادی در این خصوص شناسایی شدند.

پور خوش سعادت با تأکید بر لزوم احداث پایگاه امداد هوایی در استان گیلان بیان کرد: با تاکیدات نماینده عالی دولت در گیلان مقرر شد تا در آینده‌ای نزدیک یک پایگاه امداد هوایی در استان گیلان ایجاد شود تا در این مواقع با مشکل مواجه نشویم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر