کد خبر: 140622
A

افزایش مصدومان زلزله خوی به ۵۲۸ نفر؛ ۵۰۰ خانه خسارت دید

استاندار آذربایجان غربی گفت: در اثر زمین لرزه بامداد امروز چهارشبه در خوی ۵۰ واحد مسکونی به صورت کامل تخریب شده است.

افزایش مصدومان زلزله خوی به ۵۲۸ نفر؛ ۵۰۰ خانه خسارت دید

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ بامداد امروز چهارشنبه زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر شهرستان خوی را لرزاند و تاکنون بیش از ۵۰۰ منزل مسکونی خسارت دید و۵۲۸ نفر شهروند در شهرستانهای خوی و سلماس مصدوم شدند.

 بامداد امروز زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر شهرستان خوی را لرزاند و این زمین لرزه در ۷ روستا و بخش مرکزی خوی موجب بروز خسارات مالی و نیز مصدومیت ۵۲۸ شهروند خویی شده است.

شدت این زمین لرزه به حدی بود که در شهرستانهای ارومیه، سلماس و بخش هایی از استان آذربایجان غربی و نیز بخشی از کشور ترکیه نیز احساس شد.

عوامل امدادی و نیروهای کمک رسان پس از وقوع زمین لرزه در شهرستان خوی به محل حادثه اعزام شده‌اند.

این زمین لرزه در ۷ کیلومتری خوی، آذربایجان غربی، ۳۰ کیلومتری ایواوغلی، آذربایجان غربی و ۳۸ کیلومتری تسوج، آذربایجان شرقی به ثبت رسیده است.

در این گزارش آخرین آمار از میزان خسارات مالی و نیز مصدومان ناشی از این زمین لرزه را بروز رسانی می شود.

۳۱ تیم عملیاتی و امداد هلال احمر آذربایجان غربی به خوی اعزام شد

سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از اعزام ۳۱ تیم عملیاتی و امداد هلال احمر استان به مناطق زلزله زده خوی خبر داد.

شهرام میرزایی با اشاره به زلزله ۵.۴ ریشتری ساعت ۳:۵۱ بامداد امروز، ۱۳ مهرماه، افزود: در پی این حادثه تاکنون ۳۱ تیم عملیاتی و امدادی هلال‌احمر شامل ۹۳ نفر امدادگر و نجاتگر از سه شهرستان سلماس، خوی و چایپاره برای ارزیابی میزان خسارات احتمالی به محل اعزام شده‌اند.

وی با تفکیک خانوارهای مورد ارزیابی در زلزله امروز گفت: در خوی ۹ هزار و ۶۰۵ خانوار شامل ۳۴ هزار و ۲۳۹ نفر، در چایپاره دو هزار و ۱۵۰ خانوار شامل هفت هزار و ۷۸۱ نفر و در سلماس سه هزار و ۹۲۱ خانوار شامل ۱۴ هزار و ۸۷۷ نفر توسط تیم‌های امدادی و عملیاتی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

تخریب کامل ۵۰ واحد مسکونی در زلزله خوی

 استاندار آذربایجان غربی گفت: در اثر زمین لرزه بامداد امروز چهارشبه در خوی ۵۰ واحد مسکونی به صورت کامل تخریب شده است.

محمدصادق معتمدیان صبح چهارشنبه در حاشیه عیادت از مصدومان زلزله خوی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: بامداد امروز زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر شهرستان خوی را لرزاند و مرکز شهرستان به همراه ۱۲ روستای این شهرستان به صورت جدی درگیر بحران زلزله هستند.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش اولیه تیم های ارزیاب بیش از ۵۰۰ منزل مسکونی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد آسیب دیده و ۵۰ واحد مسکونی به صورت کامل تخریب شده است.

معتمدیان با بیان اینکه از این تعداد، حدود ۴۵۰ واحد خسارت بین ۲۰ تا ۵۰ درصد داشته است، اظهار کرد: همچنین خسارت به زیرساخت‌های برق و آب در این شهرستان وارد شده ولی مشکل خاصی نداریم و آب و برق هم در همه مناطق شهر و روستایی وصل است.

مقدمات اسکان اضطراری زلزله زدگان در خوی فراهم شد

فرماندار خوی از آماده سازی اسکان اضطراری زلزله زدگان در این شهرستان خبر داد.

ذبیح الله کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مقدمات اسکان اضطراری برای موقع ضروری فراهم شده است، گفت: همه ادارات شهرستان در حالت آماده باش کامل هستند و در صورت بروز حوادث احتمالی، اقدامات لازم انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: تیم های ارزیاب در مناطق حضور دارند همچنین از دیگر شهرستان‌های آذربایجان غربی از جمله چایپاره، چالدران، سلماس و ماکو نیز تیم‌های ارزیاب حضور یافته‌اند تا برای بررسی وضعیت شهرستان کمک کار ما باشند.

وی اضافه کرد: آمار تخریب منازل مسکونی در سطح شهرستان با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته در حال تغییر است و میزان تخریب از ۱۰ تا ۶۰ درصد داشته‌ایم.

۵۰۰ واحد مسکونی در زلزله خوی خسارت دید/۱۳۰مصدوم بستری شدند

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: تاکنون در اثر زمین لرزه خوی ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرستان خوی دچار خسارت مالی شده اند.

امیرعباس جعفری با بیان اینکه در اثر زمین لرزه بامداد امروز در خوی تاکنون ۵۲۸ شهروند به دلیل ترس حین ترک منزل دچار مصدومیت شده اند، افزود: ۱۳۰ نفر از مصدومان هم اکنون در بیمارستان بستری و تحت مداوا هستند.

وی ادامه داد: همچنین چهار نفر از مصدومان تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و حال بیشتر مصدومان مساعد است.

تعداد مصدومان زلزله خوی به ۵۲۸ نفر رسید

مدیر بحران شهرستان خوی گفت: تعداد مصدومان زمین لرزه بامداد امروز خوی به ۵۲۸ نفر رسید.

سالم خویی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد مصدومان زمین لرزه خوی به ۵۲۸ نفر رسیده است، افزود: همچنان آمار مصدومان این زمین لرزه که حین ترک منزل به دلیل ترس از زمین لرزه مصدوم شده اند در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه تاکنون آمار خسارات مالی وارده این زمین لرزه ۲۰۰ واحد مسکونی بین ۱۰ تا ۵۰ درصد برآورد شده است، افزود: به دلیل حضور تیم های ارزیاب مدیریت بحران استان احتمال افزایش آمار خسارات مالی نیز وجود دارد.

خوی خاطرنشان کرد: تاکنون مورد حادی که نیاز به اعزام مصدوم به مراکز درمانی ارومیه باشد، گزارش نشده ولی این آمادگی بطور کامل ایجاد شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر