کد خبر: 141850
A

پایتخت‌نشینان مراقب باشند؛ طوفان در راه است!/ تهران در حالت آماده باش

اداره کل بحران استان تهران توصیه‌ها و هشدارهای لازم را برای مقابله حوادث احتمالی ناشی از طوفان احتمالی تهران را به دستگاه‌های امدادی و خدماتی ارائه کرده و آنان به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

پایتخت‌نشینان مراقب باشند؛ طوفان در راه است!/ تهران در حالت آماده باش

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ مدیریت بحران استان تهران از آماده باش این ستاد به دلیل پیش بینی توفان لحظه ای برای تهران خبر داد.

 حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی استان تهران گفت:

*وزش باد شدید تا خیلی شدید و طوفان لحظه ای برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دوم و سوم آبان ماه پیش بینی شده است.

*طبق اعلام هواشناسی، خیزش گرد و خاک به خصوص در نیمه جنوبی و غربی استان تهران همراه با نفوذ گرد و غبار از استان‌های مجاور و کاهش کیفیت هوا و دید افقی همراه خواهد بود. در همین راستا به شهروندان توصیه می‌کنیم که با توجه به منطقه اثر مخاطره پیش بینی شده نکات ایمنی لازم را مد نظر داشته باشند.

*عدم تردد در مجاورت ساختمان‌های در حال ساخت، تابلوهای مستقر در سطح شهر، تیرهای برق، کابل‌های فشار قوی و عدم تجمع در محدوده و محل وقوع حوادث احتمالی، فاصله گرفتن از شیشه پنجره‌ها، عدم تردد در محدوده تراس و پشت بام و... از توصیه‌هایی است که باید حین وقوع طوفان به آن توجه کرد. همچنین دوری و عدم توقف درمحدوده حصارها، دیوارها، تابلوهای تبلیغاتی، بنرها، داربست‌های فلزی، مکان‌ها و... نیز حیم وقوع طوفان توصیه می شود.

*همچنین اداره کل بحران استان تهران توصیه‌ها و هشدارهای لازم را برای مقابله حوادث احتمالی ناشی از این پدیده به دستگاه‌های امدادی و خدماتی ارائه کرده و آنان به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

*طی شش ماه اول سال جاری به بیش از ۱۵۰۰ مکاتبه پاسخ داده شده است.

*پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی فرآیند مدیریت بحران است و مؤثرترین راه برای مدیریت بحران پیشگیری و آمادگی است.

*آموزش متأثر از بحران و اجرای این آموخته‌ها توسط مدیران متولی امر مهمترین مؤلفه در حوزه آمادگی بوده و در این راستا برگزاری دوره‌های آموزشی ستادهای مدیریت بحران استان تهران تدوین شده است. آموزش زمینه ساز و مقدمه انجام کار درست است و ارائه کار محتوایی حاصل آموزش‌های انجام شده است. 

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر