کد خبر: 147710
A

این کلاس‌های مجازی حساب شما را خالی می کند

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات(فتا) فرماندهی انتظامی اصفهان به شهروندان هشدار داد تا در زمان ثبت نام فرزندان خود در کلاس‌های خصوصی برخط(آنلاین)، مراقب باشند تا در دام کلاهبرداران اینترنتی نیفتند.

این کلاس‌های مجازی حساب شما را خالی می کند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، روز دوشنبه به نقل از سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی افزود: با توجه به آلودگی هوا و تمهیدات دولت برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و تعطیلی مدارس، والدین نگران اُفت تحصیلی فرزندان خود و در نتیجه جبران عقب ماندگی درسی آنها از طریق ثبت نام در کلاس‌های مجازی خصوصی هستند.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از تبلیغات کلاس‌های مجازی خصوصی، از سوی مُجرمان سایبری با هدف سوءاستفاده‌ مالی و اخاذی از شهروندان است.

رئیس پلیس فتا اصفهان ادامه داد: در زمان ثبت‌نام در کلاس‌های تخصصی آنلاین، کلاهبرداران از کاربران می‌خواهد تا مبالغ ناچیزی را بعنوان پیش ثبت نام واریز کنند، سپس با هدایت آنان به صفحات و درگاه‌های جعلی، اطلاعات بانکی متقاضیان را سرقت و حسابشان را خالی می‌کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: جمع‌آوری اطلاعات شخصی و هویتی از دیگر موارد مجرمانه‌ای است که بدنبال آن شاهد اخاذی از خانواده‌ها یا دانش‌آموزان هستیم.

سرهنگ مرتضوی به خانواده‌ها توصیه کرد تا علاوه بر استفاده از روش‌های دیگر مانند کتاب‌ها و سی دی‌های آموزشی، برای تقویت سطح تحصیلی فرزندان خود از موسسات مُعتبر و شناخته شده، خدمات آنلاین مطالبه کنند و اطلاعات محرمانه و خصوصی خود و فرزندانشان را در اختیار کلاهبرداران نگذارند.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری لینک ثبت گزارش‌های مردمی در میان بگذارند.

منبع: ایمنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر