کد خبر: 149230
A

اعضای باند زورگیری از زنان در پوشش مسافرکش بازداشت شدند+جزییات

فرمانده پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری باند سرقت که در پوشش مسافرکشی اقدام به زورگیری از مسافران می‌کردند، خبر داد.

اعضای باند زورگیری از زنان در پوشش مسافرکش بازداشت شدند+جزییات

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سرهنگ کارآگاه علی فرخ پور فرمانده پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری باند سرقت که در پوشش مسافرکشی اقدام به زورگیری از مسافران می‌کردند، خبر داد.

فرمانده پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت گفت: اوایل بهمن ماه سال جاری، رسیدگی به پرونده زورگیری از خانمی میان سال در غرب تهران، در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، مال باخته هنگامی که به عنوان مسافر سوار بر یک پراید شده در بین راه ۲ نفر سرنشین خودرو با چاقو تلفن‌همراه وی را زورگیری کرده و مال باخته را در غرب تهران در یکی از چهارراه رها کردند.

فرمانده پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: بنا بر حساسیت موضوع تیمی از کارآگاهان برای انجام تحقیقات میدانی راهی صحنه جرم شدند و با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم پلاک خودروی موردنظر را شناسایی کردند.

این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان با دریافت این سرنخ مهم اقدامات اطلاعاتی را کلید زدند و با روش‌های علمی هویت و مخفیگاه متهمان را دریکی از محلات جنوب غرب تهران شناسایی کردند که در ادامه نیز مشخص شد ۲ مرد جوان دارای سوابق متعدد کیفری هستند.

فرخ پور ادامه داد: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم و هماهنگی لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهمان شدند و آنها را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند و در ادامه در بازرسی صورت گرفته موفق به کشف ۲ دستگاه گوشی مسروقه شدند.

وی افزود: متهمان پس از انتقال به پایگاه پنجم پلیس آگاهی مورد تحقیقات قرار گرفتند و به جرم خود مبنی بر زورگیری از مال باخته اعتراف کردند در ادامه تحقیقات مشخص شد شش نفر از شهروندان بدین طریق مورد زورگیری قرار گرفته که ارزش اموال سرقت شده تا کنون بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال است.

سرهنگ کارآگاه فرخ پور در پایان خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف سایر جرایم و شناسایی همدستان و شکات احتمالی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر