کد خبر: 149806
A

کشف محموله قاچاق حیات وحش در تهران

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: روز گذشته در عملیات کلانتری ۱۷۹ خلیج و همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست این استان، محموله قاچاق حیات وحش از یک مخفیگاه در حوالی جنوب تهران ضبط و به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل شد.

کشف محموله قاچاق حیات وحش در تهران

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: روز گذشته در عملیات کلانتری ۱۷۹ خلیج و همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست این استان، محموله قاچاق حیات وحش از یک مخفیگاه در حوالی جنوب تهران ضبط و به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل شد.

علیرضا مزینانی افزود: این مخفیگاه از مدتی پیش از سوی مأموران و بخش تخصصی این اداره کل شناسایی و رصد شده و در دستور کار برای دریافت حکم ورود به محل بوده است.

وی ادامه داد: به لحاظ حساسیت موضوع و امکان انتقال گونه ها، روز گذشته ماموران پلیس در یک عملیات وارد این مخفیگاه شده و محموله مورد نظر را توقیف و ضبط کرده و با حضور تیم تخصصی و دامپزشک و همچنین مأموران یگان حفاظت این اداره کل گونه های کشف و ضبط شده پس از عملیات بی هوشی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: گونه های کشف شده مشتمل بر یک گربه کاراکال بالغ به همراه دو گربه ماهیگیر بالغ و دو توله بوده که این گربه های ماهیگیر در فهرست گونه های کنوانسیون بین‌المللی تجارت گونه‌های جانوری و گیاهی وحشی در حال انقراض (سایتیس) قرار دارند.

مزینانی با بیان اینکه اکنون برای بررسی و رسیدگی بیشتر، این گربه سانان به یکی از کلینیک های حیات وحش منتقل شده اند، تصریح کرد: پرونده قضایی برای فرد متخلف تشکیل و به مراجع قضایی ارسال خواهد شد، ضمن اینکه موضوع در دست تحقیقات بیشتر هم قرار می گیرد.

وی همچنین از هوشیاری و همکاری فرماندهی و عوامل کلانتری ۱۷۹ خلیج در عملیات کشف و ضبط این گونه ها تشکر و قدردانی کرد.

منبع: ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر