کد خبر: 15963
A
رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اعلام کرد

رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در جمع شرکت‌های هواپیمایی کشور گفت: تحقق خدمات متفاوت حمل و نقل هوایی کشور با هدف مناسب‌سازی سفر و افزایش رضایتمندی هموطنان در نوروز ۹۶ قابل انتظار است.

به گزارش دیده بان ایران به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی‌موحد در نشست مشترک کمیته‌های اقتصادی و خدمات فرودگاهی شرکت‌های هواپیمایی کشور که با هدف بررسی خدمات نوروز ۹۶ و نیز نحوه‌ی همکاری با حوزه گردشگری در محل سازمان هواپیمایی کشور برگزار شد، درباره‌ی رویکرد ارائه خدمات متفاوت در نوروز ۹۶، گفت: برنامه‌ریزی و تلاش برای کاهش هزینه‌ها در راستای مناسب‌سازی سفرهای داخلی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مشترک در دست اقدام با حوزه گردشگری به شمار می‌آید تا در این راستا پس از استخراج روزهای کم تردد در طول سال و ارائه آن در قالب بسته‌های سفر، رضایتمندی گردشگران در سطحی گسترده و به صورت متداوم محقق شود.

وی افزود: ارائه پروازهای چارتر با قیمت‌های مناسب به صورت سالانه و سازماندهی شده و ورود به چرخه تورهای گردشگری بی‌شک یکی از راهکارهای پیشنهادی برای تامین منابع ملی مورد نیاز در راستای نظم بخشی خدمات متفاوت به هموطنان به شمار می‌آید که هم‌اکنون نمونه عملیاتی شده‌ی آن در حوزه حمل و نقل ریلی به مرحله اجرا رسیده است.  

معاون گردشگری با بیان این‌که در حال حاضر توافق نظر میان حوزه گردشگری و حمل و نقل هوایی در حوزه مقاصد و پروازها وجود دارد، گفت: پیشنهاد می‌شود در کارگروهی متشکل از مدیران دو بخش، درباره‌ی مسیرهای جدید تعیین شده از سوی معاونت گردشگری و بررسی جریان‌های حاکم  بر بخش سفر همفکری کنید تا خروجی کار، برنامه‌ریزی و اقدام در راستای مناسب‌سازی سفرهای داخلی باشد.

رحمانی‌موحد با بیان این‌که حمل و نقل هوایی، در گروه صنعت جای می‌گیرد و پیچیدگی‌های خاص خود را به همراه دارد، اظهار کرد: مردم جدا از پیچیدگی‌های موجود به دنبال ساده‌سازی هستند، لذا ورود به سیستم هوایی آزاد و یا مدیریت وضع موجود، علیرغم تفاوت با نظام تجاری صنعت هوایی بین‌الملل و نبود ثبات نرخ، انتخابی است که فراتر از نگاه کوتاه مدت، برنامه‌ریزی‌های قابل اتکای آینده را سبب می‌شود.

معاون گردشگری همچنین با بیان این‌که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیشترین حمایت را از حمل ونقل هوایی کشور در برنامه ششم توسعه دارد، یادآور شد: طبق ماده ۴۶ برنامه ششم توسعه، حمل و نقل هوایی کشور در بخش صنعت ایرانگردی و جهانگردی جای می‌گیرد و از مزیت تعرفه‌های صنعت گردشگری برخوردار خواهد شد.

او موضوع ارائه فهرست کلیه پروازهای سالیانه با سه دسته‌بندی ایام پرسفر، کم سفر و با سفر متوسط را در کارگروه مشترک مطرح کرد و افزود: با تعیین پروازهایی که هزینه‌ی آن‌ها کاهش یافته است و پیوند آن به بسته‌های سفر، مناسب‌سازی خدمات گردشگری به هموطنان محقق می‌شود.

در این نشست «مقصود اسعدی سامانی» ـ دبیرانجمن شرکت‌های هواپیمایی کشوری ـ نیز با استقبال از برنامه‌ها و طرح‌های پیشنهادی معاون گردشگری و اعلام آمادگی کلیه شرکت‌ها برای همکاری در این حوزه، تشکیل کارگروه اقدامات مشترک و شکوفا ساختن ظرفیت‌های موجود را در راستای ارائه خدمات متفاوت در نوروز ۹۶ را در دستور کار قرار داد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر