کد خبر: 17720
A

حسینی در تشریح آخرین جزئیات از پرونده فرارمالیاتی در شهرستان ری گفت: در تحقیقات بعمل آمده مشخص شد یکی از متهمان این پرونده با ارائه اسناد جعلی و ضمانت نامه های ساختگی به دریافت 25 میلیارد تومان وام بانکی اقدام کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری در تشریح آخرین  جزئیات از پرونده فرارمالیاتی در شهرستان ری گفت: در تحقیقات بعمل آمده مشخص شد یکی از متهمان این پرونده با ارائه اسناد جعلی و ضمانت نامه ساختگی به دریافت 25 میلیارد تومان وام بانکی اقدام کرده است.
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران به نقل از میزان چندی قبل دادستان عمومی و انقلاب شهرری از دستگیری 2 باند جعل اسناد ثبت احوال و باند فرار مالیاتی خبر داد و گفت :  در پرونده  امور مالیاتی 15 نفر دستگیر شدند که شامل تعدادی از کارکنان اداره مالیات جنوب استان تهران و تعدادی افراد دیگر که غیر کارمند هستند می شود.
 
ذوالفقار حسینی در توضیح نحوه فعالیت این باند افزود : شخصی با ایجاد حدود 100 شرکت صوری یا کاغذی با اسامی جعلی با استفاده از ورود به سیستمهای مالیاتی به این صورت که با جعل فاکتور بدهی مالیاتی شرکتهای بدهکار مالیات را به شرکتهای صوری  یا کاغذی  که عملا وجود خارجی ندارند و برای اداره مالیات به دلیل قرار گرفتن در لیست سیاه امکان پیگیری ندارد منتقل میکردند.
 
وی بابیان اینکه اعضای این باند با استفاده از این شگرد توانسته اند مبالغی در حدود 200 میلیارد تومان برای شرکتهای بدهکار مالیات امکان فرار مالیاتی فراهم کنند گفت : طبق قانون جدید افرادی که مالیات خود را به هر دلیلی پرداخت نکند و با انجام اقداماتی سعی در پنهان کردن بدهی مالیاتی خود دارند مجرم خواهند بود.
 
حسینی در خصوص دستگیری اعضای باند جعل اسناد ثبت احوال نیز افزود : در این ارتباط هم  5 نفر که اقدام به جعل شناسنامه بویژه برای افرادی که تابعیت ایرانی نداشتند  ویا به هردلیلی نیاز به شناسنامه جعلی داشتند  با جعل هویت  و استفاده  از اطلاعات  افرادی که در اداره ثبت احوال  کارمند بودند شناسنامه و اوراق هویت جعلی صادر می کردند.
 
دادستان عمومی و انقلاب شهرری در پایان گفت : افراد دستگیر شده در این دو پرونده برای تکمیل تحقیقات  به مراجع ذیصلاح تحویل داده شدند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر