کد خبر: 21520
A

یک جامعه‌شناس گفت: ملت امروز بار سنگینی را بر دوش آقای روحانی گذاشته‌ است و ایشان باید پاسخگوی همه انتظارات آنها باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ سعید معیدفر، درباره حضور مردم در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اگر مردم هم در انتخابات شرکت نمی‌کردند و حساسیت موضوع را درک نکرده بودند، قطعا کاندیدای جناح مقابل رای می‌آورد؛ کما اینکه بیش از ۱۵ میلیون رای آورده است.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه در ۴ سال گذشته جامعه در شرایط آرامی بود و تلاطم‌های زیاد اقتصادی وجود نداشت، تصریح کرد: مردم فهمیدند عدم مشارکت در انتخابات به معنای در لبه پرتگاه قرار دادن کشور است و از همین رو رشد و بلوغ سیاسی مردم باعث شد تا در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند.

این استاد دانشگاه با تاکید براینکه ملت امروز بار سنگینی را بر دوش آقای روحانی گذاشته‌ است، اظهار کرد: ایشان باید پاسخگوی این انتظارات باشد و همانطور که در حوزه بین‌المللی جسورانه و فعالانه عمل کرد، در سایر حوزه‌ها نیز همینطور عمل کند.

وی ادامه داد: مردم انتظار دارند آقای روحانی مسیر کشور را در راستای توسعه پایدار پیش ببرد و همه مردم از منافع بهره مند شوند.

معیدفر با بیان اینکه در این انتخابات تندروها متوجه شدند که نمی‌توانند فضا را قبضه کرد، گفت: در این دوره از انتخابات جناح تندرو همه تلاش خود را کرد تا جناح مقابل را حذف کند اما این انتخابات نشان داد که به هیچ‌وجه این جناح حذف نمی‌شود و باید در یک فضای صحیح اجازه داد تا جریان‌های مختلف باهم رقابت کنند.-ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر