کد خبر: 23226
A

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در مورد مسدود شدن برخی حساب‌ها که گردش مالی در رابطه با خروج مبالغی پول از بانک سرمایه داشته، به دادستانی نامه نوشتیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ جبار کوچکی‌نژاد درباره آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و اینکه در این رابطه متهمینی در حال خروج از کشور بوده اند، گفت: گاهی اوقات با پرونده‌هایی مواجه می شویم که نیاز دارد یا حساب آن افراد توقیف شده یا فراخوانده شوند و یا اینکه دادستانی نسبت به پرونده ورود کند و یا اینکه از خروج آنها از کشور جلوگیری به عمل آید.
 
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ارتباط خوبی با دادستانی در مورد موضوع تحقیق و تفحص داریم اخیرا نیز نامه ای نوشتیم که حساب‌های چندین نفر مسدود شود.
 
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان همچنین بیان کرد: در یکی از موارد پیگیری ها مشاهده کردیم که ۳۰۰ میلیارد تومان از بانک سرمایه خارج شده و در حساب‌هایی گردش داشته است. لذا این حساب‌ها شناسایی شده اند و در آن نامه از دادستانی خواسته ایم که این حساب ها را مسدود کند.
 
کوچکی نژاد ادامه داد: برخی افراد هم زندانی بوده اند که وثیقه گذاشته و تعهد کردند که پول‌ها را برگردانند و یکی از این افرادی که بازداشت بوده به خارج از کشور رفته و دادستانی این موضوع را پیگیری می‌کند. البته فرد دیگری هم بوده که قصد خروج از کشور را داشته اما برگردانده شده است.
 
وی اظهار کرد: در واقع اینگونه تحرکات به طور مدام پیش می آید و در این موارد دادستانی ورود می کند و ما هم حین بررسی‌های خود اگر موارد حساسی وجود داشته باشد گزارش لازم را به دادستانی ارائه می‌دهیم.
 
وی در پایان بیان کرد: درخصوص درخواست تمدید شش ماهه تحقیق و تفحص، امروز این موضوع در جلسه هیئت رئیسه مجلس مطرح و نتیجه اعلام می شود.- ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر