کد خبر: 24502
A

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: ایمنی میدان امام خمینی به دلیل گودبرداری های متعدد و نزدیک به هم در معرض خطر جدی قرار دارد.

دیده بان ایران: اقبال شاکری در سیصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه فرودگاه امام خمینی همچنان جایگاهی در خور شأن نام امام و نظام جمهوری اسلامی ایران نیافته گفت: وضعیت نامناسب ورود و خروج مناسب ، نبود ظرفیت مناسب در پارکینگها و ترافیک سنگین ایجاد شده در محورهای مواصلاتی به فرودگاه سبب شده مسافران با مشکلات بسیاری مواجه شوند.

وی افزود : چند روز گذشته به علت بسته شدن ترمینال خروجی فرودگاه و گلوگاهی که پلیس ایجاد کرده بود ترافیک شدیدی ایجاد شده بود که موجب درگیری بین صاحبان خودرو ، تاکسی‌ها و عوامل فرودگاه شده بود.

شاکری خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: از وزیر راه و شهرسازی می خواهیم که نسبت به ساماندهی فرودگاه و به ویژه ایجاد پارکینگ های موقت و بلند مدت اهتمام جدی ورزد.

وی همچنین افزود: امیدواریم خط مترو فرودگاه امام هر چه زودتر راه اندازی شود تا از حجم ترافیک در این محدوده کاسته شود.

شاکری در ادامه سخنان خود به گود برداری های انجام شده در میدان امام اشاره کرد و گفت: اقدام شهرداری منطقه 12 در گودبرداری مجدد در ضلع شمال میدان امام خمینی (ره) برای ساخت یک سازه تبلیغاتی موت در مجاورت گود برداری ساختمان خانه شهر به لحاظ ایمنی گود و ایمنی شهروندان در ترافیک عبوری از این محدوده نگران کننده است.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران تصریح کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته حدود 12 متر گود برداری در فاصله یک متری از گود خانه شهر در حال انجام است که باعث قطع شدن 40 عدد از نیلینگ های محافظ گود خانه شهر شده که با توجه به سپری شدن حدود 2 سال و نیم از عمر سازه نگهبان گود خانه شهر، انجام این عملیات عمرانی در مجاورت این گود نگران کننده است.

بر اساس گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، شاکری ادامه داد: این عملیات با هدف ایجاد فضای تبلیغاتی و کسب درآمد خلاف منطق و غیر عاقلانه است و به شهرداری منطقه 12 تذکر داده می شود که هر چه سریعتر نسبت به رفع موارد غیر ایمن اقدام کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر