کد خبر: 25148
A

وزیر آموزش و پرورش گفت: پس از فرامین مقام معظم رهبری، سند ۲۰۳۰ از دستور کار دولت خارج شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، فخرالدین دانش‌آشتیانی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: خبر قتل "آتنا اصلانی" دانش‌آموز دبستانی اردبیلی تاسف‌انگیز بود و باید توجه داشت که با وجود گستردگی برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش این مورد نادر است و به‌طور جد پیگیر موضوع هستیم و برخوردی قاطع با متخلف خواهیم داشت.

وی افزود: در بحث پیشگیری در نظام تعلیم و تربیت دو ارتباط مکانیکی و ارگانیکی داریم که باید ارتباط مکانیکی خشک از نظام آموزش و پرورش خارج شود و ارتباط ارگانیکی به شکلی صمیمی اجرا شود و دانش‌آموزان را به‌خوبی آموزش داد تا او هم جرات طرح مسئله و گرفتن مشاوره داشته باشد تا روابط پنهان نباشد و موارد ناهنجار و ناخوشایند دیده نشود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برنامه‌های سند 2030 خاطرنشان کرد: ملاک عمل ما سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و پس از دیدگاه مقام معظم رهبری در بحث سند 2030 در نامه‌ای به ایشان اطمینان خاطر دادیم که برنامه‌ای در این زمینه نداریم و اصل برای ما سند بنیادین آموزش و پرورش است و هر چیزی که مغایر باشد جایگاهی در نظام آموزش و پرورش ندارد.

دانش‌آشتیانی در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم در ارتباط با آخرین اقدام وزارت آموزش و پرورش در خصوص سند 2030، تصریح کرد: هیچ برنامه‌ای در وزارت آموزش و پرورش در خارج از چارچوب دینی و اسلامی نداریم و پس از فرامین مقام معظم رهبری، سند 2030 از دستور کار دولت خارج شد و عده‌ای که مخالف سیاست‌ها هستند می‌خواهند لطمه به دولت و وزارتخانه مربوطه وارد کنند و این کار یک بداخلاقی است.

وی تاکید کرد: در وزارت آموزش و پرورش همه با اعتقادات بالا کار می‌کنند و اینگونه سخنان ظلم به فرهنگیان است.

وزیر آموزش و پرورش در ارتباط با برنامه‌های ثبت‌نام دانش‌آموزان، بیان کرد: مدیران وظیفه دارند که خدمات خیلی خوبی را به مردم، دانس‌آموزان و اولیاء آن‌ها بدهند و در مدارس دولتی پولی نباید به اجبار گرفته شود، اما با همکاری اولیاء به‌صورت شفاف قابل استفاده است، زیرا اعتبارات مدارس پاسخگویی لازم را برای برنامه‌های مدنطر ندارد.

دانش‌آشتیانی گفت: برنامه‌هایی در بحث افزایش اعتبارات و بودجه آموزش و پرورش شده است، هرچند معتقدیم اولیاء نباید مجبور به پرداخت هزینه ثبت‌نام باشند و این کار تخلف بوده و با متخلفان آن به‌شدت برخورد می‌شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر