کد خبر: 25972
A

جانشین پایگاه دریابانی کیش از توقیف یک فروند لنج حامل کالای قاچاق با ارزش تقریبی 10 میلیارد ریال در آبهای این جزیره خبر داد.

دیده بان ایران: سرهنگ جمالی در خصوص جزئیات این کشف و دستگیری گفت: دو نفر بدون داشتن مجوز پزشکی تلاش داشتند این تعداد قرص را وارد جزیره کیش کنند که با تلاش ماموران نیروی انتظامی و پاسگاه دریابانی شناسایی و قرص ها کشف شد. 
 
این مقام نظامی به تلاش سوداگران مرگ برای وارد کردن مواد مخدر به جزیره کیش اشاره کرد و افزود : ماموران پاسگاه مرزی ساحلی بندر تجاری کیش در روزهای اخیر موفق به کشف پنج کیلو مواد مخدر و دستگیری شش نفر در این ارتباط شدند. 
 
سرهنگ جمالی گفت: یکی از پرونده ها مربوط به پیرمرد 60 ساله ای است که تلاش داشت 500 گرم شیشه را به صورت بلع معده ای وارد جزیره کیش کند که با هوشیاری ماموران و درایت مرزبانی فرد مورد نظر شناسایی و دستگیر شد . 
 
جانشین پایگاه دریابانی پرونده دیگر را مربوط به کشف 3 کیلوگرم مواد مخدر جاسازی شده در کیف لپ تاپ ، 500گرم هروئین داخل کفش و همچنین یک کیلوگرم هروئین جاسازی شده در زیرلباس عنوان کرد و افزود: دراین ارتباط 3 سودا گر مرگ شناسایی و دستگیر شدند . 
 
وی با بیان اینکه پرونده قضایی مرتبط با این کشفیات تشکیل شده است ،اظهار کرد : متهمان برای طی مراحل به مقامات قضایی معرفی شدند. 
 
جانشین پایگاه دریابانی کیش تاکید کرد که ماموران پاسگاه بندرگاه با تلاش شبانه روزی اجازه نخواهند داد که عده ای با توزیع و ورود موادمخدر به کیش فضای پاک جزیره را آلوده کنند. 
 
افزایش 300 درصدی کشف کالای قاچاق در سال 96 
 
وی در پاسخ به این سئوال که از ابتدای سال جاری تا کنون پلیس کیش چه میزان و چند درصد افزایش کشفیات داشته است؟افزود: با برنامه ریزی ها و اقدامات ویژه پاسگاه مرزی ساحلی بندر تجاری کیش از ابتدای امسال تاکنون و نسبت به مدت مشابه سال قبل 300 درصد افزایش کشفیات داشته ایم. 
 
سرهنگ جمالی درپاسخ به سئوال ایرنا در مورد نصب دستگاه ایکس ری در مبادی ورودی کیش گفت : متولیان این امر پیگیر نصب دستگاه هستند و طی سال جاری موضوع محقق خواهد شد. 
 
جزیره کیش با وسعت حدود 91.5 کیلومتر مربع در 18 کیلومتری سرزمین اصلی در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر