کد خبر: 26584
A

اطلاعات تابلوهای اطلاع رسان آلودگی هوای تهران که در 17 نقطه شهر نصب هستند، آنلاین شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران و به نقل از روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، وحید حسینی مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این باره گفت: در سال های اخیر به منظور نمایش وضعیت آلودگی هوا به شهروندان، اطلاعات شاخص 24 ساعته در تابلوها نمایش داده می شد اما با توجه به راه اندازی سامانه برخط و همچنین محاسبه شاخص آنلاین یا 3ساعته توسط شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، به جای وضعیت 24 ساعته، شاخص آنلاین برای شهروندان تهرانی به نمایش درآمده است.

حسینی در ذکر جزییات این طرح گفت: اطلاعات مربوط به 3ساعت اخیر، میانگین‌گیری شده و به معرض نمایش مردم در می آید. همچنین این اطلاعات هر یک ساعت بروز رسانی می شود. نقطه قوت این کار، ارائه اطلاعات از وضعیت لحظه ای هوا به شهروندان است تا در تصمیم‌ گیری‌ها برای سفر های درون شهری و یا مراقبت های بهداشتی موثر باشد.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بیان کرد: متأسفانه در شهر تهران افرادی که دچار بیمارهای قلبی - ریوی و یا مشکلاتی از این دست هستند به همراه سایر گروه‌های حساس نظیر سالمندان، بانوان باردار و کودکان در معرض آلودگی هوا قرار دارند و قرارگیری در شرایط ناسالم کیفیت هوا برای آنها مضر است. به همین علت آنان بر اساس تغییرات جدید می توانند با استناد به اطلاع رسانی آنلاین تابلوهای شهر تهران از مضرات آلودگی هوای آن ساعت دور بمانند.

گفتنی است این تابلوها 6ستون برای نمایش 6 آلاینده استاندارد دارند که شامل مونواکسید کربن، دی اکسید گوگرد، دی اکسید نیتروژن،‌ازن و ذرات معلق کمتر از 10 و 2.5 میکرون می شود. تبعا هر آلاینده ای بیشترین عدد را نمایش دهد، آلاینده شاخص آن ساعت محسوب می شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر