کد خبر: 27525
A

همزمان با هفته دولت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به همراه تعدادی از معاونان به نمایندگی از هیات دولت به منظور بررسی وضعیت زیست محیطی استان و افتتاح چند طرح تولیدی و اشتغال‌زایی به کرمانشاه سفر می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران،  عیسی کلانتری قرار است ضمن شرکت در شورای اداری استان کرمانشاه و افتتاح چندین طرح تولیدی و اشتغال‌زایی با مسئولان محیط زیست و محیط بانان این استان دیدار و از تالاب هشیلان و سایت پرنده‌نگری بازدید کند.

غلامحسین کاظمی - مدیر کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه-  دراین خصوص گفت: تالاب هشیلان ظرفیت کم‌نظیری در غرب کشور است که پتانسیل توسعه در زمینه اکوتوریسم و پژوهش را دارد و پیشنهاد ایجاد مرکز پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار را برای این تالاب مهم داریم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه افزود: سایت پرنده‌نگری تالاب هشیلان با ارتقا به پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدارغرب کشور نه تنها می‌تواند در شناسایی و معرفی پتانسیل‌های تالاب هشیلان مؤثر باشد بلکه در آینده پژوهشی و پیشگیری از مشکلات زیست‌محیطی در غرب کشور به عنوان مرکز رصد و پایش و پژوهش برای سایر استان‌ها نیز ایفای نقش خواهد کرد.

به گفته وی، در این سفر چند طرح آبیاری تحت فشار استان کرمانشاه در عرصه ۹۰ هکتار در مرکز استان و همزمان ۵۰۰ هکتار در سطح استان، پروژه تولیدات گلخانه‌ای، کشتارگاه مرغ خط ۰۲ صادرات به کشور عراق با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی محیط زیست کاظمی در پایان اظهارکرد: شرکت در کارگروه تخصصی آب و خاک استان از دیگر برنامه‌های سفر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در هفته دولت به استان کرمانشاه است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر