کد خبر: 28301
A
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهریار خبرداد

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار از صدور حکم جلب ۱۱ تن از متصدیان کوره‌های زغال‌گیری غیر مجاز و آلاینده در شهرستان خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، محمود رضا سعیدپور با اعلام این خبر گفت: در پی شناسایی کانون‌های آلاینده توسط واحد گشت و پایش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار و در نهایت اقامه دعوی علیه این افراد سودجو به دستگاه قضایی به منظور جمع‌آوری ۱۱ باب کوره و برخورد قانونی با متخلفان، دستورتوقف فعالیت و حکم جلب این افراد صادر و واحد حقوقی محیط زیست آن را به کلانتری تسلیم کرد تا اقدامات پلیسی لازم از سوی نیروی انتظامی انجام شود. 

وی افزود: فعالیت غیراصولی کوره‌ها با انتشار دود غلیظ و آلاینده موجب آلودگی شدید هوا ، تخریب خاک و تهدید بهداشت عمومی و مزاحمت برای ساکنان منطقه می‌شود و به استناد ماده ۲۹قانون نحوه جلوگیری از هوا و ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی با قانون شکنان برخورد می شود.

به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران ( سامات) سعیدپور خاطر نشان کرد: در طول دوساله اخیر درشهرستان شهریار بیش از ۱۰۰باب کوره زغال گیری جمع آوری و متصدیان آن به دادستان شهرستان معرفی شده‌اند و پاکسازی کامل این قبیل واحدهای آلاینده در دستور کار این قرار دارد.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر