کد خبر: 28788
A

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مبنای ثبت نام دانشجویان ستاره‌دار در سال جدید تحصیلی قانون خواهد بود. فکر می‌کنیم مصداق مواردی که منع جدی برای ثبت نام دارند، بسیار کم است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛ سیدضیاء هاشمی درباره ثبت نام دانشجویان ستاره دار در سال جدید تحصیلی دانشگاه ها اظهار داشت: ما همواره چارچوب های قانونی را مبنای فعالیت های خود قرار داده بر اجرای دقیق آن تاکید کرده‌ایم زیرا برای ما قانون مبنا است و باید از برخوردهای سلیقه‌ای جلوگیری شود.

سرپرست وزارت علوم تاکید کرد: بنابراین هر دانشجویی که طبق ضوابط موجود، شرایط لازم را داشته، منع قانونی ندارد و قطعا ثبت‌نام می‌شود و اگر قرار بر منع ثبت نام باشد، باید براساس قانون بوده و اثبات شود که منع جدی وجود دارد که ما فکر می‌کنیم مصداق این موارد بسیار محدود است.

وی همچنین درباره ابلاغ قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در زمینه آثار علمی نیز اظهار داشت: این پیشنهادی بود که وزارت علوم از چند سال قبل یعنی حدود 4 سال پیش روی آن کارکرده ولی متاسفانه در سال‌های گذشته در حوزه آموزش عالی شاهد بی‌اخلاقی‌هایی در حوزه تدوین پایان‌نامه‌ها بودیم که در قالب تقلب علمی و حوزه چاپ مقالات مطرح بودیم. لایحه ای در این زمینه تهیه و با نظر مثبت هیات دولت به مجلس ارسال شد.

هاشمی تاکید کرد: خوشبختانه با تصویب این لایحه در مجلس و ابلاغ آن توسط رییس جمهوری،‌ امیدواریم که کنترل بیشتری روی این موضوع صورت گیرد و فضای پاک و آراسته فعالیت‌های علمی از اینگونه حواشی مخرب که درواقع این فضای پاک را بعضا آلوده کرده است، پیراسته شود.

وی درباره میزان ریالی تخصیص وام تحصیلی به دانشجویان در سال جدید تحصیلی افزود: ارقام ریالی این میزان را صندوق رفاه دانشجویان اعلام خواهد کرد، اما تاکید بر این بود که این رقم در سال جاری با همکاری بانک ها افزایش یابد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر