کد خبر: 30308
A

شهردار تهران و هیات همراه با حضور در مرکز بازیافت اینچئون ضمن دیدار و گفت و گو با مسئولان این مرکز از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده ایران، محمدعلی نجفی شهردار تهراندر جریان این بازدید با حضور در بخش‌های مختلف دفن زباله‌های خشک و نخاله‌های ساختمانی با نحوه آموزش شهروندان به منظور تفکیک زباله و ارایه کیسه های جداگانه به در منزل آن‌ها به منظور جداسازی پسماند از مبدا آشنا شد.

مرکز بازیافت زباله اینچئون با مساحتی برابر با ۲۵۰۰ استادیوم فوتبال به عنوان بزرگ‌ترین مرکز بازیافت و دفن زباله در جهان شناخته می شود. روزانه بیش از ۱۴ هزار تن زباله در این مرکز بازیافت و دفن می‌،شود از این رو باید از مرکز بازیافت زباله اینچئون به عنوان قلب اصلی بازیافت زباله‌های خشک در کلانشهر سئول و اینچئون یاد کرد.

در جریان این بازدید مدیر مرکز بازیافت زباله اینچئون با اشاره به روند به تفکیک، بازیافت و دفن زباله‌های خشک در این مرکز،گفت: دولت کره جنوبی از ۲۵ سال پیش آموزش جدی شهروندان در حوزه تفکیک زباله را آغار کرد.بر اثر این آموزش‌ها هم اکنون قانونی در کره جنوبی برای تفکیک زباله به اجرا درآمده که بر اساس آن زباله‌های تر نباید با سایر زباله‌های خانگی در یک جا قرار گیرند.

به گفته وی این مرکز مبلغ ۴۴ دلار به ازای بازیافت هر تن زباله خانگی، ۷۷ دلار به ازای هر تن نخاله ساختمانی و بیش از ۱۰۰ دلار به ازای بازیافت و دفن هر تن زباله صنعتی دریافت می‌کند.
بعد از جداسازی و دفن زباله‌ها در این مرکز، در هر مرحله لایه‌ای از خاک روی زباله‌ها قرارمی‌گیرد و دوباره نسبت به دفن سری جدید زباله‌ها روی آنها اقدام می‌شود. در نهایت روی کوهی از زباله و خاک طرح جنگل کاری و احداث Botanical Garden از سوی شهرداری کره جنوبی در حال انجام است.

به گزارش شهرنوشت،در حال حاضر حدود ۲۰۰۰ نفر نیرو در این مرکز در حال فعالیت هستند و مدیریت شهری به دنبال آن است تا طرح «پارک رویایی» را روی تپه‌های ناشی از دفن زباله‌های خشک، اجرایی کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر