کد خبر: 30909
A
نظر کارشناسی در مورد انفجار مرگبار در معدن زمستان یورت آزادشهر:

بر اساس نظرکارشناسی، کارفرما به علت رعایت نکردن الزامات قانونی برای ایمنی معدن یورت آزادشهر مقصر حادثه شناخته شد.

دیده  بان ایران:  رئیس کل دادگستری گلستان امروز گفت: بازرس این پرونده شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق را به عنوان کارفرمای کارگاه به علل نبود سیستم تهویه مناسب و کافی در تونل ، نبود مسیر های کمکی برای کمک به تهویه تونل ، ارائه ندادن آموزش های لازم و کافی نبودن نظارت بر کارگران به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه شعله یا جرقه داخل تونل ، مجهز نبودن لوکوموتیوها به تجهیزات رادیاتور اگزوز و نبود تشکیلات امداد و نجات و مدیریت بحران در معدن ، صد در صد مقصر شناخت.

 

هادی هاشمیان افزود : با پایان ایمن سازی تونل محل انفجار و خروج دو لوکوموتیو موجود در تونل ، گروهی متشکل از بازرس وزارت کار ، بازپرس پرونده و نیروی انتظامی این تونل و لوکوموتیوها را بررسی و نتیجه  کارشناسی به شعبه ای که پرونده این معدن در آن در حال رسیدگی است ارائه شد.

 

هادی هاشمیان افزود : گزارش کارشناسی به طرفین پرونده اعلام می شود و پس از اخذ آخرین دفاعیات طرفین ، کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه فرستاده خواهد شد .

 

به گفته هاشمیان از جنبه خصوصی جرم ، دیه همه جانباختگان پرداخت شده و رسیدگی به این پرونده از جنبه عمومی جرم ادامه دارد .

 

هاشمیان بار دیگر به مردم استان و خانواده های کارگران آسیب دیده در این حادثه اطمینان داد : دستگاه قضایی تا استیفای حقوق مصدومان و خانواده های جان باختگان کوتاه نخواهد آمد و با مقصران حادثه در هر جایگاه و مقامی که باشند بدون اغماض برخورد می کند.

 

معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر ۱۳ اردیبهشت منفجر شد که بر اثر این حادثه ۴۳ نفر از کارگران معدن جان باختند.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر