کد خبر: 32114
A

رئیس پلیس راه راهور نیروی انتظامی به هموطنان تاکید کرد که از حضور فیزیکی در مناطق زلزله زده و آسیب دیده جدا خودداری کنند. این موضوع، روند ترافیک را دچار اختلال می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد حسین حمیدی افزود: در حال حاضر طرح ترافیک خاصی را در دست اجرا داریم و اجازه ورود غیرمجاز به خودروها نمی دهیم.
وی اضافه کرد: یکی ازمشکلات در مواقع بحران، حضور هیجانی مردم در شهرهای آسیب دیده است این موضوع می تواند در روند امدادرسانی اختلال ایجاد کند براین اساس مردم خیر از حضور فیزیکی در مناطق زلزله زده خودداری کنند.
حمیدی گفت: وقتی که سازمان های امدادی ما مثل هلال احمر، سپاه، ارتش و نیروی انتظامی حضور دارند و عملیات امداد و نجات را به خوبی انجام می دهند و نیاز به تقویت و کمک دارند، منطقی است که کمک های خودمان را برای آنها ارسال کنیم.
وی ادامه داد: خودروهای سنگینی که حضورشان در منطقه توجیهی ندارد برایشان ممنوعیت تردد ایجاد کرده ایم. برای خودروهای باری که از منطقه خارج می شوند و مجوز خروج ندارند، نیروهایی برای کنترل وجود دارند و همکاران ، ایست بازرسی در حوزه انتظامی گذاشته اند تا خدای ناکرده اموال مردم، آسیبی نبیند.
سردار حمیدی در پاسخ به این سوال که این طرح های ترافیکی تا چه زمانی ادامه دارد، گفت: تا زمانی که امنیت در منطقه جا بیفتد و عملیات امداد و نجات به پایان برسد به عبارت دیگر این موضوع بستگی به اقدامات سایر دستگاه ها برای امدادرسانی و آواربرداری دارد.
وی اضافه کرد: در ابتدای کار متاسفانه شاهد این بودیم که بخشی از راه های جاده های ما به دلیل ریزش سنگ و آوار، دچار مشکل شد و تردد در آنجا، اختلال پیدا کرد. اما با پیگیری هایی که همکاران انجام دادند و کمک هایی که از طریق سازمان های مسئول مثل سازمان راهداری و مردم محلی مثل پیمانکارانی که در اینجا کار می کردند، توانستیم در کوتاه ترین زمان ممکن جاده هارا باز بکنیم و ترافیک مان در این محدوده ها روان است.
به گزارش ایرنا زلزله 7.3 ریشتری یکشنبه شب در استان کرمانشاه رخ داد و بیش از همه شهرها و روستاهای سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، دالاهو و اسلام آباد غرب آسیب زد، منطقه ای که حدود 200 هزار نفر جمعیت دارد.
اجتمام9105 ** 1776

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر