کد خبر: 33549
A

رئیس پلیس راهور پایتخت از اجرایی شدن طرح ثبت مکانیزه تخلفات راکبان موتورسیکلت ها در سطح معابر شهر از روزچهارشنبه اول آذرماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ سردار محمدرضا مهماندار روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: در مرحله نخست اجرای این طرح، سه تخلف عبور از چراغ قرمز، سرعت غیرمجاز و عبور از خط ویژه توسط دوربین های سطح شهر ثبت و تخلف ثبت شده از طریق ارسال پیامک برای مالک موتورسیکلت، اطلاع رسانی می شود.
وی ادامه داد: طبق قانون میزان جریمه تخلفات موتور سیکلت و خودرو یکسان بوده چرا که آثار منفی آن تخلف یکسان است.
سردار مهماندار همچنین از مالکان موتورسیکلت ها درخواست کرد که با مراجعه به دفاتر پلیس به اضافه 10 نسبت به تکمیل و تصحیح آدرس سکونت و شماره تلفن همراه خود اقدام کنند.
رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به پرسشی مبنی بر تعداد موتورسیکلت های توقیفی در پارکینگ پلیس نیز گفت: 170 هزار دستگاه موتورسیکلت هم اکنون توقیف است و مالکان آنها به دلیل اینکه میزان جریمه از قیمت موتور سیکلت بیشتر شده نسبت به رفع توقیف آن اقدام نمی کنند.
وی خاطرنشان کرد: اگر مالکان این موتورسیکلت ها نسبت به رفع توقیف آن اقدام نکنند، وسیله نقلیه آنها پس از گذشت زمان مشخصی و از طریق مراجع قضایی تعیین و تکلیف می شوند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر