کد خبر: 33704
A

در گردهمائی ارتقاء فرهنگ ایمنی تردد موتورسواران و عابرین پیاده در روستای گز غربی از توابع شهرستان بندرگز تعداد 50 عدد کلاه ایمنی به راکبین موتورسیکلت اهدا شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، رییس اداره راهداری و حمل و نقل بندرگز و کردکوی روز چهارشنبه دراین گردهمایی با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد تلفات رانندگی مربوط به عامل انسانی است، گفت: در حوادث رانندگی سه عامل انسانی ، نقص وسیله نقلیه و جاده تاثیر گذار بوده که بیشترین سهم از عامل انسانی است.
به گفته احمد کوثری؛ در حوزه حوادث مربوط به موتورسیکت استفاده ازکلاه ایمنی نقش موثری در کاهش آسیب های جانی دارد.
وی افزود : پیش از این در روستاهای ایلوار و مهتر کلاته شهرستان کردکوی و بخش نوکنده بندرگز نیز این برنامه ها و اهدای کلاه ایمنی به موتورسیکت سواران اجرا شده است.
رییس اداره راهنمائی و رانندگی شهرستان بندرگز نیز با اعلام اینکه سالانه 17 هزار نفر در حوادث رانندگی در کشور جان خود را از دست می دهند که بخش اعظم آن ناشی از تخلفات رانندگی و رعایت نکردن حق تقدم و عامل انسانی است، گفت: استان گلستان رتبه اول حوادث و مرگ و میر موتورسیکلت سواران را در سطح کشور دارد.
سرهنگ قنبری افزود: لازمه موتورسواری استفاده از کلاه ایمنی است تا آسیب های حوادث کاهش یابد.
وی افزود: با وجود اهدای کلاه ایمنی برای تامین سلامت موتورسواران باید در جهت فرهنگ سازی و نهادینه شدن این باور بویژه در بین قشر جوان تلاش شود.
بندرگز با 50 هزار نفر جمعیت در غرب استان گلستان واقع است.
ش/1648
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر