کد خبر: 34467
A

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شوش گفت: با اجرای طرح هجرت و اردوهای جهادی 20 مدرسه در شوش و شاوور با اعتیاری بالغ بر750میلیون ریال بهسازی و نوسازی شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، سرهنگ پاسدار کریم بابایی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با تشریح فعالیت های بسیج سازندگی در این شهرستان افزود:گروه جهادی شامل 540 بسیجی در زمینه بهداشتی ، درمانی ، آموزشی و عمرانی فعالیت‌های محرومیت زدایی قابل توجهی در شهرستان شوش اجرا کرده اند.
وی ساخت 11 واحد مسکونی برای محرومان ، کمک به ساخت 2 مسجد و تکمیل یک باب مسجد ، احداث 6 پل روستایی ، کمک به احداث 2 حوزه علمیه ، بازسازی قبور شهدا ، احداث 2 خانه عالم ، و 200 چشمه سرویس بهداشتی در مدارس ، مساجد و منازل محرومان را از دیگر فعالیت های جهادگران بسیجی در شهرستان شوش برشمرد و گفت:
برای اجرای این طرح ها بیش از 12 میلیارد ریال هزینه شده است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شوش همچنین افزود:در راستای اشتغالزایی نیز پارسال بیش 50 نفر با دریافت بیش از 10 میلیارد ریال تسهیلات در زمینه صنایع تبدیلی و صنایع دستی مشغول بکار شدند که این طرح امسال نیز با پرداخت تسهیلات به 15 نفر در حال پیگیری است.
سرهنگ بابایی گفت: طی امسال نیز 250 بسته فرهنگی و غذایی بین خانواده های محرومان در شهرستان شوش توزیع شده است.
وی به فعالیت های آموزشی ناحیه مقاومت بسیج با همکاری فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت:بیش از 400 نفر بسیجی در حال فراگیری مهارت های اشتغالزایی شامل پرورش قارچ ، زنبور ، ماهی ، مرغ محلی و تولید ترشی و راه اندازی واحد روغن گیری هستند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شوش با بیان اینکه عمده ترین دغدغه بسیج در حال حاضر محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی در روستاها خصوصا روستاهای محروم است اظهار کرد:با حمایت فرماندهی سپاه ولیعصر(عج) استان خوزستان امسال 35 پایگاه بسیج در روستاهای آسیب پذیر و محروم شهرستان شوش راه اندازی شده است.
سرهنگ بابایی درخصوص راه اندازی باغ موزه دفاع مقدس در شوش نیز گفت:با همت مسئولان محلی مشکل احداث باغ موزه دفاع مقدس شوش تا حدودی حل شده و با تامین زمین از سوی شهرداری با هماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس این موزه راه اندازی می شود.
وی در خاتمه از برگزاری یادواره سردار سرلشکر شهید حسن درویش و 615 شهید شهرستان شوش در بهمن ماه امسال خبر داد.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر