کد خبر: 34583
A

تولیت حوزه علمیه امام حسین(ع) شهرری: پیروزی نیروهای مردمی منطقه بر حاکمیت داعش یک کار بزرگ نظامی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بود که دنیا را متحیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، آیت‌الله سیدرضا حسینی مازندرانی در مراسم سوگواری امام حسن عسگری(ع) با بیان اینکه پیروزی بر تکفیری های داعش به خاطر حمایت های مالی و نظامی آمریکا، اسرائیل و آل سعود کار آسانی نبود، اظهار داشت: نیروهای مردمی در عراق و سوریه با استفاده از تجربه سپاه ایران، مرجعیت شیعه و رهنمود های رهبر معظم انقلاب بر دشمن تا دندان مسلح تکفیری پیروز شد.
وی با اشاره به این سخن امام خمینی(ره) که فرمودند: پیروزی در انقلاب آسان بود ولی نگهداری از آن کار بسیار دشواری است، افزود: حفظ اتحاد، انسجام و پاسداری از تمامیت ارضی در کشورهای سوریه و عراق کار بسیار دشواری است که نیازمند بیداری و بصریت مردم این کشورها است.
حسینی در ادامه به این سخن رهبر معظم انقلاب که فرمودند: ما اگر با داعش در سوریه و عراق مقابله نمی کردیم امروز باید در استان های همدان و کرمانشاه با آنان مقابله می کردیم، اشاره کرد و ابراز داشت: اگر حمایت های ایران در براندازی داعش نبود این نیروی فتنه گر به مرزهای کشورمان نفوذ می کرد و امنیت مردم را به مخاطره می انداخت.
وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه امام خمینی(ره) معصوم نبود ولی آینده نگری خوبی داشت، گفت: زمانی که امام راحل در سال 58 دستور ایجاد بسیج مستضعفان را داد، عملکرد این نهاد مردمی را در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، نظامی و امنیتی تبیین کرده بود.
حسینی یادآور شد: بسیج مردمی ایران از آغاز فعالیت خود همواره سبب خیر برای کشور بوده، به طوری که بیسیجیان جان برکف با اخلاص و ایثار کامل در هشت سال دفاع مقدس برای کشور افتخار آفرینی کردند و امروز نیز در عرصه های مختلف سازندگی، علمی، مردم یاری و امدادی در قالب گروه های جهادی به مردم خدمات رسانی بی منت می کنند.
وی بسیج را یک نمونه و الگویی کامل برای نیروهای مردمی کشورهای منطقه دانست و افزود: امروز باید نیروهای مردمی کشورهای اسلامی از تجربه موفق بسیج در جهت امنیت و توسعه کشور خود استفاده کنند.
حسینی در بخش دیگر سخنان خود به شهادت امام حسن عسگری(ع) و آغاز حکومت امام زمان(عج) اشاره کرد و بیان داشت: امروز شیعیان جهان باید با ترک گناه و ترویج ارزش های ناب اسلامی زمینه ظهور منجی عالم بشریت و حکومت عدل الهی در جهان را فراهم کنند.
ابومحمد حسن بن علی، امام یازدهم از ائمه(ع) و سیزدهمین معصوم از چهارده معصوم(ع)، در شهر تاریخی و پایگاه نشر اسلام مدینه در خانه امام هادی دهمین پیشوای جهان اسلام و از یک مادر دانشمند و پرفضیلت دیده به جهان گشود، مادرش بانویی صالحه و عارفه به نام سوسن یا حدیثه یا سلیل بود که بانوان مدینه از محضر پر فیض او بهره های علمی می بردند.
دوران زندگی کوتاه امام حسن عسکری بر سه دوره مشخص تقسیم می شود که شامل پنج سال در حجاز در شهر زادگاه خود در حضور و مراقبت پدر بزرگوارش، 16 سال در عراق قبل از دوران امامت و پیشوایی و هفت سال دوران کوتاه و پربار امامت و زعامت در عراق.
امام حسن عسکری بیانی شیرین و جذاب و شخصیتی الهی، باشکوه و وقار و مفسری بی نظیر برای قرآن مجید بود. راه مستقیم عترت و شیوه صحیح تفسیر قرآن را به مردم و به ویژه برای اصحاب بزرگوارش در ایام عمر کوتاه خود روشن کرد.
امام حسن عسکری در هشتم ماه ربیع الاول سال 260 هجری به شهادت رسید و مزار مطهر این امام بزرگوار در سامرای عراق است.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر