کد خبر: 34719
A

براساس گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ، ورود مهاجران و پناهجویان از مسیر دریای مدیترانه به سوی ایتالیا در سه ماهه اخیر کاهش یافته اما در همین مدت شمار پناهجویان به سوی یونان و اسپانیا افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، و به نقل از روزنامه لا راثون، در سال 2016 میلادی تعداد افرادی که با کشتی به اسپانیا آمدند 7183 نفر بود اما این تعداد در سال 2017 میلادی افزایشی برابر 11903 نفر نسبت به سال گذشته داشته و به 19089 مورد رسیده است. به عبارتی دیگر، تعداد این افراد 165.7درصد نسبت به سال میلادی گذشته افزایش داشته است.
در رابطه با قایق هایی‌ که به سواحل اسپانیا رسیده ا‌ند، بر اساس آمارها ، دقیقا 705 قایق بیشتر نسبت به سال گذشته به سواحل اسپانیا رسیدند.
در همین ارتباط «خوسه آنتونیو نیتو» معاون وزیر کشور گفت که اسپانیا تحت فشار رو به افزایشی در این زمینه است و ورود مهاجران تنها مسئولیت کشورهای اروپایی ساحل مدیترانه نبوده و کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید در سازماندهی آن مشارکت داشته باشند.
وی اضافه کرد که دولت اسپانیا مدل جدیدی برای ایجاد مرکز اسکان خارجی ها در دست اقدام دارد که بازگرداندن مطمئن این افراد را تضمین می کند.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر