کد خبر: 34812
A

مدیر کنترل و نظارت بر اراضی ملی و دولتی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: طی 72 عملیات از ابتدای امسال تا کنون 281 هزار و 352 متر مربع از اراضی ملی و دولتی جزیره قشم رفع تصرف شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، صابر قهرمانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ارزش اراضی رفع تصرف شده در این استان 192 میلیارد و 110 میلیون و 200 هزار ریال است.
وی افزود: در همین راستا و از ابتدای آذر ماه 22 هزار و 710 متر مربع از اراضی دولتی به ارزش هفت میلیارد و 744 میلیون ریال در این جزیره رفع تصرف شد.
قهرمانی ادامه داد: طی 6 عملیات در بندر تاریخی لافت، روستاهای هُلُر، رمکان و موزِن رفع تصرف از این اراضی صورت گرفت.
وی تصریح کرد: عملیات رفع تصرف با همکاری دستگاه قضا، نیروی انتظامی و دریابانی، دهیاری ها و شوراهای اسلامی و با یاری ریش سفیدان مناطق و مردم جزیره قشم به انجام رسید.
مدیر کنترل و نظارت بر اراضی ملی و دولتی سازمان منطقه آزاد قشم به اهمیت مبارزه با پدیده زمین خواری در منطقه آزاد قشم اشاره و اظهار کرد: مبارزه با این پدیده در جزیره به صورت مستمر و با جدیت کامل دنبال می شود.
جزیره قشم با یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت، 135 کیلومتر طول و عرض متوسط 14 کیلومتر، در فاصله 20 کیلومتری جنوب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است. شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک حدود 150 هزار نفر جمعیت دارد.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر