کد خبر: 34909
A

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: افزایش حداقل حقوق و اجرای طرح پلکانی یکی از سیاست های موفق دولت در سال های اخیر بوده و در سال 97 نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، از صندوق بازنشستگی کشوری، علی ربیعی در مراسم قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان کشوری با اشاره به تخصیص دوهزار و 800 میلیارد تومان اعتبار ویژه برای افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان کشوری در دو سال اخیر، اظهار داشت: با توجه به برگزاری جلسات بودجه ای دولت، امیدواریم برای سال آینده اعتبار بیشتری برای این بخش از دولت دریافت کنیم.
وی تصریح کرد: رئیس جمهور تاکید دارد که این برنامه ادامه پیدا کند و هم اکنون با یک هزار میلیارد تومان بودجه مازاد برای افزایش حقوق بازنشستگان موافقت شده و ممکن است تا پایان بودجه بندی این مبلغ بیشتر شود.
وی افزود: زمانی که وزارت رفاه را تحویل گرفتم حداقل حقوق بازنشستگان کشوری 480 هزار تومان بود، ولی درسال جاری به یک میلیون و 150 هزار تومان رسیده است؛ هرچند این میزان چندان مطلوب نیست.
وی با بیان این که برای صندوق فولاد نیز قرار است دوهزار و 500 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یابد تا این صندوق پایدارتر شود، گفت: تلاش می کنیم بازنشستگان این صندوق دیگر دغدغه حقوق نداشته باشند.
ربیعی با اشاره به پرداخت وام ضروری به 300 هزار بازنشسته کشوری بیان داشت: گردشگری سالمندی به طور جدی در حال پیگیری است؛ به ویژه آنکه هواپیمایی آسمان و شرکت قطارهای مسافربری رجا متعلق به زیرمجموعه های وزارت کار است و هتل هایی نیز در زیرمجموعه وزارت خانه است که می توان در این بخش از آن استفاده کرد.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه‌اندازی صندوق‌های فروش سهام در سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد و گفت: اخیرا در هیات امنای تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری مصوب شده تا صندوق هایی ایجاد شود که سهام‌های خوب در آن قرار گرفته و بازنشستگان داوطلب بتوانند سهام‌های سودآور به ویژه در حوزه نفت و پتروشیمی را که ضمانت شده است، دریافت کنند. در حال نهادسازی هستیم تا سهام های خوبی که وجود دارد را به بازنشستگان واگذار کنیم.
اجتمام***1193
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر