کد خبر: 35599
A

استاندار هرمزگان با بیان این که خیران هرمزگانی در کنار سپاه و کمیته امداد این استان به بازسازی مناطق زلزله‌ زده کرمانشاه کمک می‌کنند، گفت: برای ایجاد مسکن دائم در این منطقه ها برنامه داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، فریدون همتی امروز در حاشیه سفر به استان کرمانشاه با قدردانی از مردم و خیران هرمزگانی برای کمک به مردم زلزله‌ زده بیان داشت: مردم هرمزگان خود را در این مصیبت شریک می‌بینند و از حجم کمک‌ ها نیز این امر مشخص است.
وی ادامه داد: حامل پیام مهربانی مردم هرمزگان به مردم کرمانشاه هستیم و در این حادثه همانند دوران دفاع مقدس وظیفه داریم در کنار مردم این منطقه باشیم.
همتی با بیان این که خیران هرمزگانی در کنار سپاه و کمیته امداد استان به بازسازی این منطقه ها کمک می‌ کنند، افزود: حضور فعالی در این منطقه خواهیم داشت و در استان، کمیته امداد و سپاه را پشتیبانی می‌کنیم تا خدمتی به مردم این منطقه داشته باشیم.
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: زمانی که حادثه ‌ای به وجود می‌ آید همه خود را در آن حادثه شریک می ‌دانند و کمک ‌رسانی می ‌کنند و این تجربه را در دوران دفاع مقددس در غرب کشور دیدیم و امروز هم با رخ دادن این زلزله همه مردم ایران برای کمک وارد شده‌ اند.
وی با تاکید بر این که کمک‌ ها از سوی استان هرمزگان هم چنان به مناطق زلزله ‌زده ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: برای ساخت روستای زرده پایین که طور کامل تخریب شده، تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد.
همتی با بیان این که بازدید جامعی از منطقه صورت دادیم و مشاهده می‌کنیم که حتی خانه‌هایی که ظاهرا سر پا مانده ‌اند نیاز به بازسازی و مقاوم سازی جدی دارند، اضافه کرد: سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان و کمیته امداد امام خمینی(ره) این استان و جمعی از خیران هرمزگانی آستین همت بالا زده و در منطقه زرده مستقر شده‌ اند.
استاندار هرمزگان بیان داشت: برای ایجاد مسکن دائم در این منطقه برنامه داریم و از ظرفیت خیران نیز استفاده خواهیم کرد و امیدوارم کارهای ما تسکینی بر درد مردم منطقه باشد.
وی گفت: مردم کرمانشاه بدانند که مردم هرمزگان هم چون دیگر مردم ایران این استان را فراموش نخواهند کرد.
فریدون همتی به همراه نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان از مناطق زلزله‌زده در شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه بازدید کرد.
استاندار هرمزگان از روند اقدامات سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در روستاهای زرده بالا و پایین شهرستان سرپل ذهاب که بازسازی و اسکان مردم آن بر عهده استان هرمزگان بازدید به عمل آورد.
همتی همچنین اقدامات جمعیت هلال احمر هرمزگان در امدادرسانی به مردم زلزله‌زده این مناطق را مورد بازدید قرار داد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه تاکنون 505 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و طبق برآورد اولیه دستکم 30 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیدند.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر