کد خبر: 35608
A

فرماندار البرز با بیان اینکه بسیاری از معلولان با وجود محدودیت های جسمی دست به کارهای بزرگ و مثال زدنی می زنند،از این قشر به عنوان افرادی که الگوهای اراده در جامعه هستند، نام برد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، رضا عسگری بعدازظهر شنبه در جشن روز جهانی معلولان شهرستان البرز افزود: معلولان توانمند الگوی کسانی هستند که با وجود سلامت جسمی و سرمایه هنوز نتوانسته اند شایستگی ها و توانمندهای خود را به اثبات برسانند.
وی در ادامه بر مناسب سازی فضاهای عمومی برای استفاده معلولان تاکید کرد و گفت: معلولان باید در استفاده از امکانات عمومی و رفت و آمد در سطح معابر دچار مشکل و دغدغه نباشند.
فرماندار البرز اظهار کرد: مناسب سازی پیاده روها باید برای استفاده از معلولان و سالمندان در کارگروه های تخصصی مطرح شوند و مورد توجه مدیران حوزه شهری قرار بگیرد.
عسگری در بخش دیگری از صحبت های خود خواستار توجه به عوامل پیشگیری از معلولیت شد و اظهار کرد: با رعایت برخی اصول ایمنی و همچنین اطلاع رسانی از عوامل تولد نوزادان معلول می توان جلوی بخش قابل توجهی از معلولیت ها را در جامعه گرفت.
عسگری در ادامه به کسب رتبه نخست این شهرستان در جذب اعتبارات برای معلولان اشاره کرد و گفت: با حمایت های بهزیستی به کارفرمایانی که افراد معلول را جذب کنند، علاوه بر معافیت از پرداخت حق بیمه به ازای هر نفر وام 200 میلیون ریالی تعلق می گیرد.
در ادامه آیین از تعدادی از معلولان توانمندی شهرستان البرز تجلیل شد.
3013
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر