کد خبر: 40973
A

براساس آخرین آمار، ورودی سدهای کشور در سال آبی جاری هشت میلیارد و ۸۷۰ میلیون مترمکعب بوده که نسبت به سال قبل ۳۱ درصد کاهش داشته است.

دیده بان ایران: براساس آخرین آمار، ورودی سدهای کشور در سال آبی جاری هشت میلیارد و ۸۷۰ میلیون مترمکعب بوده که نسبت به سال قبل ۳۱ درصد کاهش داشته است.

به گزارش انتخاب؛ در حال حاضر ظرفیت کل مخازن سدهای کشور ۵۰ میلیارد مترمکعب تخمین زده شده است. علاوه بر این ۲۱ میلیارد و ۹۶۰ میلیون مترمکعب آب در مخازن سدها ذخیره شده که نسبت به سال قبل ۱۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

همچنین خروجی سدها نیز در سال آبی جاری ۱۰ میلیارد و ۲۳۰ میلیون مترمکعب بوده که نسبت به سال گذشته حکایت از کاهش ۱۵ درصدی دارد.

از سوی دیگر وضعیت بارش‌ها نیز نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد به گونه‌ای که میزان بارندگی کشور از ابتدای سال آبی تاکنون حدود ۸۸ میلی‌متر بوده که این افت بارش علاوه بر کاهش ۴۰ درصدی نسبت به سال قبل بیانگر کاهش ۴۳ درصدی نسبت به متوسط ۴۹ سال گذشته است.

البته براساس پیش بینی‌های سازمان هواشناسی تا انتهای اسفندماه به دلیل بارش‌های پیش رو کاهش ۴۰ درصدی فعلی بارندگی‌های کشور به منفی ۲۰ درصد خواهد که در این شرایط می‌توان نسبت به بهبود شرایط امیدوار بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر