کد خبر: 42143
A
فرمانده یگان سازمان محیط زیست:

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با اعلام این خبر که ۱۸۰۰ جلیقه ضد گلوله در میان محیط‌بانان سراسر کشور توزیع شد، گفت: از فردا صبح هیچ محیط‌بانی بدون جلیقه ضدگلوله به گشت زنی در مناطق نمی رود.

دیده بان ایران : سرهنگ جمشید محبت‌خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو یی، از توزیع جلیقه ضدگلوله در میان محیط‌بانان خبر داد و گفت: این اتفاق برای نخستین بار در کشور رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه طی دو روز گذشته با دعوت از مدیران استانی 1800جلیقه ضدگلوله و 3هزار و 400 جفت آرنج بند و زانوبند به استان‌ها تحویل داده شده است،‌ اعلام کرد: از فردا صبح هیچ محیط بانی بدون جلیقه ضدگلوله به ماموریت نخواهد رفت.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ادامه داد: این جلیقه‌ها به محیط بانان شیفت به صورت چرخشی تحویل داده می‌شود.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا با توزیع جلیقه و تجهیزات نظامی محیط‌بانان حالت نظامی‌ پیدا نمی کنند، گفت: بنا نبود که محیط بانان از نظامی‌گری خارج شوند ما تا به حال 120 شهید و 150 جانباز داشته‌ایم و باید در راستای پاسداری از جان محیط‌بانان در مقابل شکارچیان اقدام می‌کردیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: در سال گذشته بالغ بر 5 هزار قبضه سلاح شکاری و جنگی از متخلفین کشف شده است. در این شرایط نمی‌توان محیط‌بان را بدون تجهیزات نظامی به مناطق فرستاد.

وی اظهار داشت: ما به دنبال دریافت کلاه ضد گلوله هم هستیم چون باعث حفظ جان محیط‌بان در مقابل شکارچیان و متخلفان می‌شود که تا بن دندان مجهز بوده و حتی از سلاح جنگی استفاده می‌کنند.

به گفته محبت‌خانی جلیقه‌های ضدگلوله تحویل داده شده به محیط‌بانان بنابر منویات مقام معظم رهبری از تولیدات داخلی کشور بوده و توسط متخصصین ایرانی طراحی شده است.

وی در ادامه گفت: تجهیزات تولید شده در اسفند ماه از سوی کارشناسان سازمان محیط زیست بررسی شده و در تست‌های به عمل آمده متوجه شدیم این جلیقه‌ها از کیفیت بالای برخوردارند و به همین دلیل اجازه تولید انبوه داده شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست افزود: وزن این جلیقه‌ها نسبت به جلیقه‌های دیگر نیروهای نظامی پایین‌تر است چرا که شرایط فعالیت محیط‌بانان با دیگر نیروها متفاوت است.

محبت‌خانی با بیان اینکه در عرصه‌های فرهنگی و ایجابی هم به موازات حفاظت اقدام شده است، گفت: اگر روزی شرایط مناسب این باشد که محیط‌بان فاقد سلاح و تنها با کار ایجابی بتواند در مقابل متخلفین قرار بگیرد، مطمئنا دیگر از سلاح استفاده نخواهیم کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر