کد خبر: 42262
A
دبیر شورای عالی فضای مجازی:

فیروز آبادی : فعلا تصمیمی در رابطه با انسداد تلگرام اتخاذ نشده و تاریخی برای مسدود کردن تلگرام مطرح نشده است. بنابراین تلگرام در شرایط فعلی مسدود نمی شود

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ سیدابولحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس مرکز ملی فضای مجازی در برنامه ذره بین رادیو تهران گفت: "تلگرام مسدود نمی شود"

بر اساس همین گزارش؛ فیروزآبادی در گفت و گوی امروز خود به تشریح سیاست های شورای عالی فضای مجازی پرداخت گفت: فعلا تصمیمی در رابطه با انسداد تلگرام اتخاذ نشده و تاریخی برای مسدود کردن تلگرام مطرح نشده است ،اما هرآن ممکن است شرایطی برای انسداد تلگرام پیش بیاید .از کسب و کارها و موسساتی که کانالهای زیادی دارند دعوت شده از پیام رسان های خارجی به پیام رسانهای داخلی کوچ کنند.من هم از تلگرام و اینستاگرام استفاده میکنم  در در عین حال بنا به تعهدی که به پیام رسانهای داخلی دارم از آنها نیز استفاده میکنم.

فیروز آبادی همچنین به وضعیت فضای مجازی در کشور اشاره کرد و گفت: "در حوزه پیام رسانها نوعی نابسامانی در کشور وجود دارد. اقدامات وسیعی بنا به دستور رییس جمهور در دی ماه ۹۶ انجام شد که فرمودند کشور باید از پیام رسان غالب  که تلگرام یکی از آنها است بایدخارج شود.  کسانی که با کوچ پیام رسانهای خارجی به داخلی کسب و کارشان دچار اختلال میشودبه آنها بیمه بیکاری تعلق میگیرد.وزارت آموزش و پرورش در حوزه کوچ پیام رسانهای خارجی به داخلی بخشنامه صادر کردند.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی در ادامه افزود: در مقایسه با کاربرانی که از پیام رسانهای خارجی استفاده میکنند رقم کاربران استفاده کننده از پیام رسانهای داخلی بسیار کم است  به پیام رسان داخلی انواع تهمت ها زده شده. به طور جدی در سال ۹۷ در حوزه پیام رسانها باید اولین پیام رسان،داخلی باشد،پیام رسانهای خارجی هم میتوانند فعالیت کنند به شرطی که تابع قوانین جمهوری اسلامی باشند.به بحث حفاظت از حریم خصوصی مردم اهمیت میدهیم،کمیته ای تشکیل میدهیم تا محتوا نیز حفاظت شود.

 

فیروز آبادی خاطر نشان کرد : شهروندان حق دارند از هر پیام رسانی استفاده کنند به شرط اینکه تابع قوانین کشور باشد. ما به دنبال پیام رسانی با کاربران بالا و قابلیت اشتغال زایی هستیم .برای دارا بودن دانشگاه ها به اینترنت بدون فیلتر به دنبال فرمولی مناسب هستیم. اطلاعات مردم دارایی های مردم هستند نهایت تلاش را داریم که حریم مردم در پیام رسانهای داخلی حفظ شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر