کد خبر: 43076
A
فراکسیون کارگری شورای شهر عدم پرداخت به موقع حقوق کارگران پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری را پیگیری می کند

افشین حبیب زاده: به آقای حسینی مکارم پیشنهاد تشکیل کمیته ای متشکل از مسئولان حقوقی شهرداری، اعضای شورای شهر، معاون منابع انسانی شهرداری و مدیر کل تعاون استان تهران دادم تا از طریق این کمیته بتوان با تصمیم گیری های صحیح کمک های لازم به تعاونی های مسکن کارگری شهرداری تهران را انجام داد.

به گزارش  پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران  افشین حبیب زاده در مراسم تقدیر از کارگران نمونه شهرداری با تبریک میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) و روز کارگر به مشکلات موجود در تعاونی های مسکن کارگران شهرداری اشاره کرد و گفت: کارگران به اعتبار شهرداری سرمایه های خود را که در طول فعالیت پس انداز  کرده اند به این تعاونی های مسکن اورده اند از این رو مسئولان شهرداری نیز باید به این مساله توجه و اقدامات لازم برای سامان دادن به مشکلات تعاونی های مسکن را انجام دهند.

 

وی ادامه داد: به آقای حسینی مکارم پیشنهاد تشکیل کمیته ای متشکل از مسئولان حقوقی شهرداری، اعضای شورای شهر، معاون منابع انسانی شهرداری و مدیر کل تعاون استان تهران دادم تا از طریق این کمیته بتوان با تصمیم گیری های صحیح کمک های لازم به تعاونی های مسکن کارگری شهرداری تهران را انجام داد.

 

وی بر حق بهره مندی کارگران از تشکل های کارگری تاکید کرد و گفت: برخی از سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری تهران فاقد تشکل های صنفی هستند. درخواست ما این است که این امر در سالجاری در دستور کار قرار گیرد تا ان شالله امسال شاهد تحقق ان باشیم. البته در جلسه فراکسیون کارگری این مساله مورد بررسی قرار گرفت و مدیران شهری قول هایی دادند که امیدوارم محقق شود.

 

رییس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران از عدم پرداخت به موقع حقوق و دستمزد کارگران مشغول در پیمانکاری های طرف قرارداد با شهردادی انتقاد کرد و گفت: فراکسیون کارگری حتما در این مساله ورود خواهد کرد تا حداقل دستمزد به کارگران پرداخت شود. در صورت بی توجهی پیمانکاران نسبت به پرداخت به موقع حقوق و دستمزد کارگران، به شهرداری اجازه داده خواهد شد تا حقوق کارگران را از محل صورت وضعیت های تایید شده نزد شهرداری پرداخت کند. 
حبیب زاده تصریح کرد: بهتر است خود پیمانکاران نسبت به پرداخت حقوق کارگران خود اقدام کنند، در غیر اینصورت این امر در قراردادهای جدید شهرداری لحاظ شده و به صورت یکی از بندهای قرارداد مورد توجه قرار خواهد گرفت.
نائب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر به دیدارهای متعدد خود با کارگران بخش های مختلف شهرداری و سازمان های تابعه و اطلاع از مشکلات آنها اشاره کرد و گفت: به همراه اقای محجوب نماینده مردم تهران در مجلس در اکثر ایستگاه های آتش نشانی تهران حاضر و از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفتیم. بر همین اساس از سوی دکتر شیخ معاون منابع انسانی شهرداری تهران کمیته ای تشکیل و روز گذشته با حضور ایشان، بنده و آقای داوری رییس سازمان آتش نشانی جلسه ای برگزار و این موضوعات مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به توافقات خوبی رسیدیم که به زودی مفاد آن اعلام خواهد شد.

 

رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با تاکید براینکه طبق قانون به کار گماردن کودکان ممنوع است، به فعالیت کودکان در حوزه جمع آوری پسماند اشاره  کرد و گفت: اشتغال کودکان در حوزه پسماند چهره خوبی ندارد و عمده شکایات مردم این است که چرا کودکان در چنین وضعیت نامناسبی مشغول به کار هستند. هرچند که استفاده از کودکان طبق قانون ممنوع است اما باید راه حل هایی یافت که مشکلات کودکانی که مشغول به کار هستند، کمتر شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر