کد خبر: 44691
A

همگروهی ایران با تیم‌های پرتغال، اسپانیا و مراکش باعث شد تا کارلوس کی‌روش در چهارمین جام جهانی‌ که روی نیمکت رهبری تجربه می‌کند، این بار با رقبایی با خصوصیات متفاوت روبه‌رو شود؛ رقبایی که از سه نسل متفاوت با شخصیت‌هایی عجیب به جنگ مرد پرتغالی می‌آیند که اولین رقیب، مردی ۵۰ ساله با گذشته‌ای جذاب خواهد بود. مردی که این روزها به یکی از چهره‌های پرطرفدار در جمع کشورهای شمال غرب قاره سیاه تبدیل شده و دل کندن از فوتبال این قاره برای او کمی سخت شده است.

دیده بان ایران ؛ روزنامه خبر وزرشی نوشت: هروه رنارد سرمربی فرانسوی تیم ملی مراکش در ادامه روزهای طلایی روی نیمکت مربی‌گری این بار توانست شیرهای اطلس را بعد از ۲۰ سال به مرحله نهایی جام جهانی‌ ۲۰۱۸ برساند؛ موفقیتی که به حسرت بزرگ طرفداران مراکش برای رسیدن به بزرگترین تورنمنت فوتبالی جهان پایان داد. رنارد در حالی به چهره‌ای محبوب در این کشور تبدیل شد که قبل از مراکش حس شادی را به فوتبال‌دوستان ساحل عاج و زامبیا هدیه کرده بود تا تنها مربی‌ای لقب بگیرد که با دو کشور مختلف قهرمان جام ملت‌های آفریقا شده است.

دستیاری کلود لروی

اوایل سال ۲۰۰۸ میلادی بود که سران فدراسیون زامبیا برای هدایت تیم ملی این کشور پای مردی ۴۰ ساله نه‌چندان سرشناس را به این کشور باز کردند؛ کسی که در کمتر از یک دهه به چهره‌ای سرشناس در آفریقا تبدیل شد. در آن برهه زامبیا با هروه رنارد که به تازگی وارد عرصه مربی‌گری شده بود به خاطر حضور در کنار کلود لروی به عنوان دستیار در کادر فنی تیم ملی غنا وارد مذاکره شد و پیشنهاد قراردادی دوساله به او داد. رنارد در این مقطع از همکاری خود با زامبیا موفق شد این کشور را برای اولین بار به مرحله نهایی جام ملت‌های آفریقا برساند اما هنوز دو ماه از قرارداد باقی ‌مانده بود که طرفین به همکاری خود پایان دادند تا رنارد راهی آنگولا شود، غافل از اینکه این همکاری تنها چند ماه دوام می‌آورد چون این مربی اکتبر ۲۰۱۰ جای خود را به آمارال داد.

اولین جام با خلق شگفتی در زامبیا

بعد از تجربه مربی‌گری در باشگاه‌های الجزایر این بار هم هروه رنارد به عنوان سرمربی زامبیا به این کشور بازگشت تا به اولین افتخار بزرگ دوران مربی‌گری برسد؛ جایی که شاگردان او جام ملت‌های آفریقا ۲۰۱۲ را در کمال تعجب همگان بالای سر بردند. با وجود اینکه هروه به چهره‌ای افسانه‌ای در زامبیا تبدیل شده بود اما به رغم تمایل وزیر ورزش این کشور برای تمدید قرارداد مرد فرانسوی با زامبیا قطع همکاری کرد چون قهرمان آفریقا از مرحله مقدماتی جام جهانی‌ ۲۰۱۴ حذف شد و سران این کشور اجازه ورود تیم ملی زامبیا به جام کنفدراسیون‌ها را ندادند.

بازگشت به لاشامپیونه

اکتبر ۲۰۱۳ هروه رنارد در اولین تجربه مربی‌گری در لاشامپیونه به فرانسه بازگشت تا هدایت سوشو را برعهده بگیرد اما این همکاری دوام زیادی نداشت چون رنارد بعد از جنجال و درگیری‌هایی که در لیگ فرانسه داشت، با محرومیت طولانی از سوی فدراسیون فوتبال این کشور مواجه شد تا سران باشگاه سوشو قید همکاری با او را بزنند. همان مقطع اولین تمایل مراکشی‌ها برای همکاری با او ابراز شد اما مذاکرات به سرانجام نرسید تا این مربی چند ماهی خانه‌نشین شود.

فتح آفریقا این بار با فیل‌ها

ژوئن ۲۰۱۴ فدراسیون فوتبال ساحل عاج به سراغ مربی فرانسوی رفت و با او قرارداد بست؛ همکاری‌ای که منجر به فتح دومین جام قهرمانی ملت‌های آفریقا، این بار با فیل‌های سرشناس شد تا هروه رنارد نام خود را به عنوان تنها مربی خارجی در کتاب گینس ثبت کند که موفق شده با دو کشور متفاوت جام‌های قهرمانی ملت‌های آفریقا را بالای سر ببرد. جام ملت‌های آفریقا ۲۰۱۵ برای رنارد و شاگردانش در ساحل عاج رؤیایی بود چون در کنار قهرمانی آفریقا «فیل‌های نارنجی» تمامی رکوردهای ممکن در قاره آفریقا را دستخوش تغییر کردند تا این تیم نام و رکوردهایش در تاریخ جاودانه شود. موفقیتی که این بار مراکشی‌ها را مجاب کرد تا با پیشنهاد قراردادی با دو برابر دستمزد ساحل عاج این مرد فرانسوی را مسافر کازابلانکا کنند.

هروه چهره جذاب دنیای مد

زندگی شخصی هروه رنارد با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه بود اما سوا از تمام حواشی که گریبان این مربی فرانسوی را گرفت، باید به علاقه شدید این مرد ۵۰ ساله به دنیای مد و تبلیغات اشاره کرد که نام او را بیشتر از هر مربی و چهره فوتبالی در فرانسه میان برندها و شرکت‌های تبلیغاتی قرار داده است. هروه رنارد همچون دوران فوتبال خود در عرصه مربی‌گری نه تنها به عنوان یک ورزشکار علاقه‌مند به فیتنس آمادگی جسمانی خود را حفظ کرد بلکه به عنوان یک مانکن تبلیغاتی صاحب درآمدی سرشار از عقد قرارداد با چند شرکت تولید البسه و ساعت به جیب زد.

پدری متعصب با دختری پرحاشیه

هروه رنارد چند سالی هست از همسر خود جدا شده و در کنار دختر ۲۱ ساله خود زندگی می‌کند، فرزندی پرحاشیه که این روزها به یکی از چهره‌های پرخبر رسانه‌ها در فرانسه تبدیل شده است. کاندیا رنارد دختر هروه طبق اطلاعاتی که روزنامه فرانسوی Le Parisien منتشر کرد، در جریان اتفاقات رخ داده در جنجال‌های کوه Lanta در فیجی به عنوان یکی از دخترانی که قربانی تجاوز جنسی شده، نام سرمربی مراکش را در صدر اخبار قرار داد تا جایی که هروه رنارد در آخرین گفت‌وگوی خود پیرامون آزار جنسی دخترش در این ماجرا مدعی شد که وکلا و پلیس در حال پی‌گیری ماجراها هستند و او بیشتر نمی‌تواند پیرامون آن صحبت کند.

طرفدار پروپاقرص PSG

هروه رنارد بیشتر اوقات فراغت خود را در پاریس می‌گذراند، جایی که او به عنوان یکی از مشتریان و عوامل اصلی فستیوال‌ها و مزون‌های مجلل از سوی شرکت‌های مطرح و برندینگ در جهان حضور دارد. در این بین رنارد به عنوان طرفدار پروپاقرص PSG یکی از تماشاگران ویژه حاضر در جایگاه VIP پارک‌دوپرنس بازی‌های این تیم محبوب پاریس مقابل رقبا را تماشا می‌کند. رنارد در یکی از گفت‌وگوهای خود مدعی شد اگر روزی بخواهد به لاشامپیونه برگردد، تنها برای هدایت پاری‌سن‌ژرمن خواهد بود و هیچ پیشنهاد دیگری نمی‌تواند او را ترغیب به ترک آفریقا کند.

سفرهای جنجالی به سنگال

هروه رنارد یکی از دوستان نزدیک و خانوادگی برونو متسوی فقید محسوب می‌شود؛ موضوعی که حالا به جنجالی بزرگ برای این مربی ۵۰ ساله تبدیل شده است چون با وجود اینکه رنارد برنامه ورزشی در سنگال ندارد، سفرهای گاه و بیگاه او به این کشور و ترک مراکش این سؤال را در ذهن طرفداران تیم ملی مراکش رقم زده بود که رنارد به چه دلیل مدام راهی سنگال یکی از رقبای اصلی مراکش می‌شود. سایت netafrique در افشاگری جدید از این سفرها مدعی شد سرمربی تیم ملی مراکش به تازگی با ویویانا دیائه همسر برونو متسوی فقید باب دوستی نزدیک را باز کرده و سفرهای او به سنگال هم برای وقت گذراندن با همسر متسو است که حالا به یک عشق بزرگ تبدیل شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر