کد خبر: 45010
A

افشانی روز یکشنبه در حاشیه شصت و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود: روابط عمومی شهرداری تهران در اولویت انتصاب مدیر جدید نیست.

سید محمدعلی افشانی با رد شایعات روزهای اخیر درباره انجام انتصاب ها در شهرداری تهران گفت: انتصاب ها از هفته جاری به صورت موردی و با اولویت معاونت شهرسازی و معماری، معاونت فنی و عمرانی و نیز سازمان نوسازی بافت فرسوده انجام می شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ افشانی روز یکشنبه در حاشیه شصت و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود: روابط عمومی شهرداری تهران در اولویت انتصاب مدیر جدید نیست.

وی در ادامه با اشاره به جلسه اخیر با مدیران عامل تعدادی از بانک ها اظهارداشت: با توجه به اینکه حجم بدهی شهرداری تهران به سیستم بانکی بیش از 20 هزار میلیارد تومان است و بانک ها از ارائه تسهیلات به شهرداری خودداری می کردند در این جلسه نحوه پرداخت بدهی شهرداری و مشارکت بانک ها در پروژه های شهری مورد بررسی قرار گرفت.

افشانی خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین مقرر شد دو کارگروه به منظور تعیین تکلیف بدهی شهرداری، چگونگی پرداخت ها آنها و مشارکت بانک ها در پروژه های عمرانی تشکیل شود.

وی درباره شرکت تعدادی از مدیران شهری در افتتاح پروژه ایران مال و دریافت آیفون ایکس به عنوان هدیه نیز تصریح کرد: تا این موضوع اثبات نشود در مورد آن صحبت نمی کنم ضمن اینکه نخستین بار است که این موضوع را می شنوم.

شهردار تهران ادامه داد: پروژه ایران مال تخلفاتی دارد که این تخلفات ابتدا باید در شهرداری تهران مورد بررسی قرار گیرد و با مالک مطرح شود؛ در صورتی که مالک نسبت به رفع تخلفات اقدام نکند پرونده به مراجع قانونی ارجاع داده می شود.

وی درخصوص زمان افتتاح خط 6 و هفت مترو تهران نیز گفت: به نظر نمی رسد کل خط هفت تا پایان شهریور ماه به بهره برداری برسد.

افشانی افزود: احتمال دارد پنج کیلومتر از خط هفت تا پایان خرداد و اوایل تیر آماده بهره برداری باشد. 
افشانی 23 اردیبهشت، سکان شهرداری تهران را از محمد علی نجفی که پس از حدود هفت ماه از این سمت استعفا کرد، تحویل گرفت./ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر