کد خبر: 46143
A

وزیر آموزش و پرورش در خصوص ثبت‌نام پایه هفتم مدارس نمونه دولتی اظهار کرد: بخشنامه پایه هفتم مدارس نمونه دولتی به استان‌ها ابلاغ شده است و امروز و فردا به مدارس ابلاغ می‌شود.

به گزارش دیده بان ایران، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم افتتاح پایگاه ‌های تابستانی در خصوص مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان در پایگاه‌های تابستانی اظهار کرد: یکی از فرصت‌هایی که می‌توانیم کاستی‌های آموزش و پرورش در زمان تحصیل را جبران کنیم، فرصت تابستان است.

وی با بیان اینکه رویکرد اصلی توسعه و گسترش مهارت‌های دانش‌آموزان است، افزود: باید مهارت‌های مورد علاقه و البته مورد نیاز را دانش‌آموزان یاد بگیرند.

بطحایی با اشاره به شعار سال که حمایت از کالای ایرانی است، گفت: در تابستان فرصت مناسبی است که بچه‌ها را با تولیدات داخلی آشنا کنیم.

وی درباره فعالیت‌های تابستانی مؤسسات غیرمجاز برای دانش‌آموزان اظهار کرد: اولیای دانش‌آموزان بدانند که آموزش و پرورش سالم‌ترین و مناسب‌ترین مکان برای برنامه‌های اوقات فراغت است؛ شاهدیم برخی افراد موسساتی را برای اوقات فراغت دانش‌آموزان راه می‌اندازند که این اماکن ممکن است از نظر تربیتی خطر آفرین باشد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: پایگاه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان در سال گذشته ۲۲ هزار پایگاه بود که امسال به ۳۲ هزار پایگاه رسیده است.

وی اضافه کرد: امسال پیش‌بینی می‌کنیم بیش از ۵ میلیون دانش‌آموز تحت پوشش برنامه‌های اوقات فراغت قرار گیرند البته بیشترین نگرانی ما از حیث تجهیزات و امکانات پایگاه‌هاست که نتوانیم آنطور که شایسته است، به دانش‌آموزان ارائ دهیم.

بطحایی درباره تغییر رشته در پایه یازدهم اشاره کرد و گفت: بر این اساس تغییر رشته در پایه یازدهم با شرایطی مجاز است که دستورالعمل تا دو سه روز آینده ابلاغ می شود و دانش‌آموزان در شهریورماه می‌توانند استفاده کنند‌.

وی در خصوص ثبت‌نام پایه هفتم مدارس نمونه دولتی اظهار کرد: بخشنامه پایه هفتم مدارس نمونه دولتی به استان‌ها ابلاغ شده است و امروز و فردا به مدارس ابلاغ می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره پاداش پایان خدمت فرهنگیان نیز گفت: یک قسط پرداخت می‌شود که امروز و فردا تکلیف مدل پرداخت مشخص می‌شود./فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر